A Szupermenta energiaital terméktesztjének folytatásaként a szakemberek további vizsgálatokat végeztek, melyek középpontjában a koffein- és cukortartalmú italok álltak. A kísérlet arra irányult, hogy egy adagnyi ital elfogyasztásával mennyi koffeint vagy cukrot viszünk be a szervezetünkbe. Lássuk az eredményeket!
Sajtóközlemények: egészség
Felezhető-e a kapszula és a kúp? Hogyan készítsünk szuszpenziót? Hol és hogyan kell tárolni a gyógyszereket? Miként adagoljuk megfelelőn a tablettákat? Dr. Sebők Szilvia főgyógyszerész ezekre a kérdésekre is választ ad a Semmelweis Egyetem legújabb, a gyógyszerek előkészítéséről, adagolásáról és tárolásáról szóló oktatóvideójában.
Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni – mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem adjunktusa.
A reggeli kiemelt szerepet játszik abban, hogy testünk és elménk is a legjobb formáját hozza. A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége és a Danone Magyarország közös kezdeményezése, az Emésztési Jóllét program szakértői gyűjtötték össze, hogy mi mindenre érdemes figyelnünk a reggelizés kapcsán.
Január a fogadalmak időszaka: elhatározzuk, hogy többet sportolunk, edzőtermet és személyi edzőt keresünk, csoportos órákra regisztrálunk és akár teljesen új sportágakat is kipróbálunk. De mi lenne, ha mindezt az otthonunk kényelméből, pénzt, időt és energiát megtakarítva is megtehetnénk?
Az új év kezdete sokak számára az egészségükre való tudatosabb odafigyelés időszaka. Egy friss hazai kutatás szerint azonban a magyarok jelentős része tanácstalan, ha emésztési jóllétük javításáról van szó, annak ellenére, hogy minden negyedik ember szeretne ezen változtatni.
2025-ben ne hagyjuk ki a nagyrutin vizsgálatot! A laborvizsgálatok segítenek a betegségek korai felismerésében és az egészségi állapot felmérésében. Dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője ad tanácsokat az egészségmegőrzés érdekében.
A Semmelweis Egyetem tanulmánya szerint a személyre szabott szájhigiénés eszközök és a megfelelő oktatás segíthet megelőzni és visszafordítani a fogágybetegségeket, javítva a szájüreg egészségét.
A megfelelő ruházat elengedhetetlen ahhoz, hogy a gyakran több órás, lassabb tempójú és intenzitású téli időtöltés közben is komfortosan érezzük magunkat a szabadban. A Fjällräven olyan kabátokat tervez, amelyek a legzordabb időjárási körülmények között is megbízható védelmet nyújtanak.
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes – esetleg mivel nem ajánlott – bevenni, illetve, hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során.
A nyugdíj előtt állók már a 65 év felettieket is idősnek könyvelik el, míg a nyugdíjasok csak 70 év felett mondják ezt valakire – derül ki az NN nemzetközi Longevity kutatássorozatából. A többség szerint a magasabb várható élettartamnak az ad értelmet, ha kevesebb stressz mellett jó egészségben tölthetünk több időt szeretteinkkel.
Csupán tízből négy magyar készül előre, hogy ne a bedugult orról és torokfájásról szóljanak az őszi és téli hónapok. A Sterimar friss, reprezentatív kutatása alapján ugyan tízből hárman azt mondják, a náthát nem lehet megúszni, de azért sokan igyekeznek bevetni különféle megelőzési praktikákat.
Bakk Brigitta, a Rama dietetikusa segített összeszedni az immunerősítés legfontosabb tudnivalóit, és azt, hogyan kerülhetjük el a hiánybetegségeket, amelyek gyengíthetik a szervezet védekezőképességét.
A klímaváltozás nem csupán a hőmérséklet emelkedésével jár, hanem az alvásminőségünket is érdemben befolyásolja. Egy új kutatás rámutatott, hogy a meleg időszakokban mennyivel kevesebb alvásra számíthatunk, s ezt a hatást érdemes figyelembe venni a jövőben.
Az ősz a bőrgyógyászati beavatkozások ideje, amikor a nyári erős napsugárzás utáni bőrproblémák kezelése esedékessé válik. Dr. Holló Péter ajánlásai alapján most érdemes levetetni a zavaró anyajegyeket és szemölcsöket, hiszen a megfelelő időpont segíthet a gyógyulásban.
Az indiai Vishwaguru Deep Ásram Kutatóközpont szerzetese, Mahamandaleshwar Swami Gyaneshwar Puri, a jóga és az ajurvéda ötezer éves hagyományáról tartott előadást a Széchenyi István Egyetem hallgatóinak, kiemelve az egészséges életmód fontosságát és az ősi tudományok modern adaptálását.