Az EWG csoport támogatásával kialakított kutatóműhelyekben valós körülmények között képezik a logisztikai szakembereket
Átadták a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézetének két új folyamatszimulációs laborját. A laboratóriumok alkalmasak a logisztikai folyamatok tervezésére és fejlesztésére, a hallgatók korszerű gyakorlati képzésére, az egyik emellett lehetőséget ad mesterségesintelligencia-alapú kutatások megvalósítására is. Az eszközöket az EWG csoport adományozta az egyetemnek, hogy segítse a logisztikai szakemberek magas szintű képzését és hozzájáruljon a logisztikai szektor magyarországi fejlődéséhez.
A Miskolci Egyetem Logisztikai Intézetében kialakított két labor közül az egyikben egyszerre tizenhat hallgatót tudnak a legkorszerűbb számítógépes rendszereken oktatni a logisztikai folyamatok tervezésére és végrehajtására. A másik laborban, három munkaállomáson az egyetem oktatói, doktoranduszai végezhetnek akár mesterséges intelligencia-alapú, nagy erőforrás-igényű logisztikai kutatásokat. Az East-West Intermodális Logisztikai Zrt. (EWG) 25 millió forintos adománya az intézet igényeinek megfelelő számítógépeket és kiegészítőket, szoftvereket, valamint egyéb, a laborok berendezéséhez szükséges tárgyakat tartalmaz.
A Miskolci Egyetem, valamint Európa legnagyobb és legmodernebb szárazföldi intermodális terminálját, a fényeslitkei East-West Gate-et működtető EWG csoport idén áprilisban kötött stratégiai együttműködési megállapodást. Ennek keretében nemcsak a két laboratórium kialakítását támogatta az EWG, hanem a szakemberképzést is segítik.
A megállapodás kapcsán a Miskolci Egyetem rektorhelyettese, Dr. Szilágyi Roland kiemelte: „Ez az együttműködés példaértékű abban, hogy hogyan lehet összekapcsolni az egyetemi tudást és az ipari gyakorlatot. Büszkék vagyunk rá, hogy az East-West Gate támogatásával új laborokkal gazdagodtunk, amelyek hozzájárulnak hallgatóink és kutatóink fejlődéséhez.”
Vinar Roman, az East-West Gate vezérigazgatója hozzátette: „Az East-West Gate terminál nemcsak Európa legnagyobb és legmodernebb szárazföldi terminálja, hanem aktív partner is a régió fejlesztésében. Hiszem, hogy az oktatás, a tudomány és az ipar közötti szoros kapcsolat kulcsfontosságú a jövő formálásában. Ezért döntöttünk úgy, hogy támogatjuk az egyetem Logisztikai Intézetét.”
A Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karának dékánja, Prof. Dr. Siménfalvi Zoltán kifejtette: „Az új laborok nemcsak a kar oktatási és kutatási lehetőségeit bővítik, ha-nem jelentős mértékben hozzájárulnak ahhoz is, hogy nemzetközileg is elismert innovációk jöjjenek létre.”
Forrás: Miskolci EgyetemAz egyetem Logisztikai Intézetének igazgatója, Prof. Dr. Tamás Péter elmondta: „Az új laborok tovább erősítik intézetünk élvonalbeli pozícióját a logisztikai folyamatszimuláció területén. E fejlesztés révén hallgatóink és kutatóink a legkorszerűbb eszközökkel és szoftverekkel dolgozhatnak, hozzájárulva a jövő logisztikai problémáinak innovatív megoldásához.”