A bölcsész tudás iránt megnövekedett piaci igényekre új mesterképzéssel reagál az ELTE Bölcsészettudományi Kara.
Piaci fókuszú mesterképzést indít az ELTE Bölcsészettudományi Kara Kultúrák közötti üzleti kommunikáció néven a Magyar Nemzeti Bank támogatásával és az OTP Fáy Alapítvány szakmai együttműködésével. A nyelvismeretet bölcsész és üzleti kompetenciákkal ötvöző mesterszakra két megadott nyelv középfokú ismerete birtokában minden BA, illetve MA diplomával rendelkező hallgató jelentkezését várják.
Jelentkezni február 1-15-ig lehet a felvi.hu-n.
2025 őszén új, innovatív mesterképzés indul az ELTE BTK-n az Interkulturális Tanulmányok Központ szervezésében, a Magyar Nemzeti Bank támogatásával és az OTP Fáy alapítvány szakmai együttműködésével.
„Célunk, hogy ötvözzük a klasszikus bölcsész kompetenciákat és a vállalati világban hasznosítható gyakorlati készségeket. A mesterszakot elvégzők nyelvi, kulturális, szervezeti problémamegoldó és folyamatszervező ismereteik birtokában felkészültek lesznek arra, hogy feltárják és kielemezzék a különböző kultúrák együttműködésében rejlő előnyöket és problémákat. Ezáltal egy multikulturális vállalati környezetben eredményesen tudják támogatni a belső és külső kommunikációt és elősegítik a szervezeti működést” – mondta el a képzésről Bartus Dávid, a Bölcsészttudományi Kar dékánja.
A Kultúrák közötti üzleti kommunikáció mesterszak egyik fő pillére egy erőteljes interkulturális-nyelvi modul, ezen belül a jelentkezők 19 nyelv közül kettőt választva fejleszthetik tovább meglévő ismereteiket. Az elérhető nyelvek listája folyamatosan bővül, a kurzusokon a hangsúly a kulturális ismeretek mélyítésén, valamint olyan, az üzleti-szervezeti szférában alkalmazható nyelvfejlesztésen van, mint a sajtónyelv vagy az üzleti nyelv.
A program részét képező üzleti modult vállalati visszajelzések alapján alakították a szakemberek, amelynek keretében a szervezeti és pénzügyi menedzsment, a szóbeli, írásbeli és multimodális kommunikáció, az adatkezelés, a kutatás, a digitalizáció, valamint az önmenedzsment és a karriertervezés területén szerezhetnek ismereteket a hallgatók.
A témakörökön belül a mesterszak nagy szabadságot biztosít a hallgatóknak, akik egyéni érdeklődésüknek megfelelően fejlődhetnek tovább, például a projektmenedzsment, az előadókészség, a terminológiaépítés vagy éppen a prompt engineering területén.
A tartalom kialakítását szeléskörű piaci felmérés előzte meg. A program alapját az ELTE BTK nyelvi, kulturális-civilizációs és kommunikációs tudása adja, emellett a Kar piaci szereplőket és üzleti trénereket is bevont a programba. A képzés kiemelt partnere az OTP Fáy Alapítvány, mely kimondottan erre a képzésre komplex tananyagot fejlesztett a pénzügyi alapismeretek és a pénzügyekhez kapcsolódó képességfejlesztés témakörökben.
A gyakorlatorientált képzés része egy 120 órás szakmai gyakorlat, melyet az Erasmus+ és egyéb mobilitási programok keretében külföldön is elvégezhetnek a mesterszakos hallgatók.
A mesterszakot mindazoknak ajánlják, akik nyelvi készségeik továbbfejlesztésével egy, a munkaerőpiacon jól hasznosítható diplomát kívánnak szerezni.
Forrás: Eötvös Loránd Tudományegyetem