Idén bekerült egy magyar egyetem a Quacquarelli Symonds nemzetközi felsőoktatási minősítő szervezet nemzetközi kereskedelmi oktatást értékelő 2025-ös listáira. A Budapesti Corvinus Egyetem közép- és felsővezetőknek szóló executive MBA-képzése régióvezetőként a világrangsor 20. helyén debütált.
Sajtóközlemények: felsőoktatás
A 2024/2025-ös tanévet csaknem ötezer elsőéves hallgató kezdte meg a győri Széchenyi István Egyetemen. A legfrissebb adatok alapján a gólyák közel fele Győr-Moson-Sopron vármegyén és szomszédos vármegyéin kívülről, így Budapestről, a Dél-Dunántúlról, a Duna–Tisza közéről, a Tiszántúlról és Észak-Magyarországról származik.
A finiséhez érkezett az általános felvételi eljárás, február 15-ig, szombatig lehet jelentkezni a felsőoktatási intézmények szeptemberben induló szakjaira a felvi.hu rendszerén keresztül.
A Széchenyi István Egyetem szeptembertől tizenegy új angol nyelvű képzést indít, bővítve ezzel a nemzetközi hallgatók számára elérhető kurzusok számát. Az új szakok között egészségügyi, gazdasági és társadalomtudományi területek is szerepelnek.
A Budapesti Gazdasági Egyetem 2025. február 1-jétől Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem néven működik tovább, miután az Országgyűlés elfogadta a nemzeti felsőoktatási törvény módosítását, amely a legmagasabb, ‘egyetemi’ besorolásba emeli az intézményt.
A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság elismerte a Széchenyi István Egyetem minőségi oktatásért végzett tevékenységét, kiemelve a hallgatóközpontú szemléletet és a példaértékű minőségmenedzsmentet.
A Soproni Egyetem közel másfélszer annyi állami ösztöndíjas helyre várja 2025-ben is a felvételiző középiskolásokat, mint amennyi az elmúlt évben, állami ösztöndíjasként felvett hallgatók száma.
Az egyetem az ágazatirányító Kulturális és Innovációs Minisztériummal közösen, a korábban megkötött közfeladat-finanszírozási szerződés alapján az elmúlt évekhez képest szinte minden képzési területen növekvő számban határozta meg az állami ösztöndíjas férőhelyek tervezett létszámát.
A Corvinus Egyetemen nem állami ösztöndíjat, hanem a Corvinus Ösztöndíj egyedülálló alapítványi támogatását kínálják a térítésmentes tanuláshoz. Az ösztöndíj szigorúan a teljesítményhez kötődik, szabályzata rugalmasabb az államinál, és a hallgatók több mint háromnegyede megkapja.
Javította eredményeit a QS fenntarthatósági rangsorán a Debreceni Egyetem. A neves angol rangsorkészítő Quacquarelli Symonds által vizsgált intézmények között a DE a 372. helyről a 313. pozícióra lépett előre, amely eredménnyel a legjobb hazai egyetemnek bizonyult.
Az ELTE november 27-i Innovációs Napján diskurzus folyt a hazai KFI támogató intézmények, vállalati és nonprofit szakmai műhelyek és a kutatómunkát végző felsőoktatási társintézmények képviselőivel, díjazták a legkiemelkedőbb egyetemi fejlesztéseket, és sor került a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalával egy közös iparjogvédelmi együttműködés ünnepélyes aláírására is.
A győri Széchenyi István Egyetem 50, nappali képzésen tanuló elsőévese nyerte el az intézmény Gólya ösztöndíját: a nyertesek tíz hónapon keresztül havi százezer – azaz összesen egymillió – forint támogatásban részesülnek.
A győri Széchenyi István Egyetem és a Kecskeméti SZC Gáspár András Technikum együttműködésében okleveles magasépítő technikusképzés indul a 2025/2026-os tanévtől. Az erről szóló megállapodást az intézmények képviselői nemrégiben írták alá Kecskeméten.
A Széchenyi István Egyetem pályaorientációs napján általános iskolás diákok ismerkedhettek a felsőoktatás világával, laborokkal és a kínai nyelvvel. Az esemény célja, hogy a fiatalok betekintést nyerjenek a tudomány és kultúra sokszínűségébe, ezzel segítve őket a jövőbeli pályaválasztásban.
A Széchenyi István Egyetem is részt vett Európa legrangosabb nemzetközi felsőoktatási konferenciáján és kiállításán, amelyet idén a franciaországi Toulouse-ban rendeztek. A győri intézmény munkatársai több mint negyven meglévő és potenciális partnerrel tárgyaltak a jövőbeni együttműködések lehetőségeiről.
A Magyar Nemzeti Bank által támogatott konferencián Dr. Chris Howard és Dr. Rick Shangraw előadásai révén ismerhettük meg azokat a tendenciákat, amelyek formálják az egyetemek jövőjét.
A Semmelweis Egyetem továbbra is a legjobb magyar felsőoktatási intézményként szerepel a Times Higher Education 2025-ös rangsorában, 28 hellyel előrébb lépve a világ 300 legjobb egyeteme között. Az intézmény oktatási teljesítménye és kutatási eredményei kiemelkedőek.
A Széchenyi István Egyetem ismét felkerült a Times Higher Education világranglistájára, ami megerősíti helyét a legjobb öt százalékban. A siker mögött a kiváló kutatási eredmények és a nemzetközi hallgatók számának növekedése áll.