Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. A fejlesztéseknek köszönhetően ezentúl önállóan is kereshető az alkalmazásban elérhető 740 betegség, sérülés és állapot tüneteinek enyhítésére és az egyéb teendőkre vonatkozó tudásanyag. Emellett a felhasználói visszajelzések nyomán egyértelműbbé vált a profilok létrehozása, módosítása. A Semmelweis HELP-nek jelenleg már több mint 229 ezer felhasználója van, nekik az új funkciók eléréshez elég csak frissíteniük az alkalmazást.
A felhasználói élmény növelése érdekében folyamatosan tesztelik és fejlesztik a Semmelweis Egyetemen a Semmelweis HELP alkalmazást. Ez a komplex, lakosságnak szóló felület akut panaszok esetén hiteles és a laikusok számára is érthető információkkal segíti az eligazodást abban, hogy az adott problémával kell-e orvoshoz fordulni, és ha igen, akkor az egészségügyi ellátórendszer melyik szintjét érdemes keresni. Az alkalmazásban, amely a Semmelweis Egyetem kommunikációs szakemberei és orvosai által összeállított adatbázison alapul, több mint 740 betegség, sérülés és állapot tünetei találhatók meg.
A betegségleírásokhoz kapcsolódóan a Tudástár funkció 778 tünetet tartalmaz, amelyek egy részéhez tünetenyhítési módokat is felsorol. A felhasználói visszajelzésekre reagálva elkészült egy fejlesztés, amelynek köszönhetően a teendők is külön kereshetővé váltak. Így például, hogy miként kell lázat vagy fájdalmat csillapítani. De olyan témák is önállóan kereshetők immár, mint az újszülöttek köldökcsonkjának ápolása vagy vérhígító injekció beadása.
Egy másik, ehhez kapcsolódó új funkciónak köszönhetően az alkalmazásba beépített „szinonimaszótár” immár az egyes teendőkkel kapcsolatos kereséseket is támogatja. Így például, az „UV-védelem” vagy a „fényvédelem” kifejezésekre egyaránt adekvát találatot ad a Semmelweis HELP alkalmazás.
A felhasználói visszajelzések nyomán mindemellett még egyértelműbbé vált a profilok létrehozására, módosítására szolgáló felület. Több észrevétel érkezett azzal kapcsolatban, hogy nem volt teljesen nyilvánvaló: a saját profilon kívül csak 18 év alatti gyermekek részére lehet profilt létrehozni. Az új fejlesztésnek köszönhetően ez azonban még nagyobb hangsúlyt kapott: plusz feliratok, valamint egy felugró ablak segítik a felhasználót az eligazodásban.
A Semmelweis HELP-nek jelenleg már több mint 229 ezer felhasználója van, nekik az új funkciók eléréshez elég csak frissíteniük az alkalmazást. Az applikáció továbbra is ingyenesen letölthető az AppStore-ból és a Play Áruházból, illetve elérhető https://help.semmelweis.hu címen.
Forrás: Semmelweis Egyetem