A Budapesti Corvinus Egyetem idén is bekerült a három legjobb kelet-európai üzleti iskola közé az Eduniversal nemzetközi minősítő szervezet felmérése alapján, amely a világ ezer legjobb üzleti felsőoktatási intézményének vezetőitől gyűjtötte az értékeléseket.
Sajtóközlemények: Budapest
Budapest és Magyarország továbbra is egyre növekvő népszerűségnek örvend a turisták körében, amely a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér folyamatosan emelkedő utasforgalában is tetten érhető. 2024 első tíz hónapjában 14 679 220 utas fordult meg a fővárosi légikikötőben, amely nemcsak a tavalyi adatot haladta meg 19%-kal, hanem az eddigi rekordévnek számító 2019-es eredményt is 8%-kal túlszárnyalta.
Fedezze fel Fernando de Szyszlo latin-amerikai alkotóművész tárlatát a Cervantes Intézetben, amely 2024. november 21. és 2025. január 9. között kínál ingyenes betekintést Peru gazdag kulturális örökségébe és a művész egyedi stílusába.
November 20-23. között a Magyar Tudományos Akadémia meghívására Budapesten tanácskoznak a nemzetközi tudományos élet meghatározó szereplői a tudomány, a politika és a társadalom együttműködéséről.
A Foka-öbölnél épülő Duna Terasz Vista kapu alakú épülettel és a hullámzás ritmusát idéző erkélyekkel, 632 készülő lakásával és az öbölparti környezetet megújító, a nagyközönség számára is nyitott parti sétánnyá alakító koncepciójával a 13. kerület egyik kiemelt beruházása. Az épület elérte a legmagasabb pontját, ezért a helyszínen bokrétaünnepet tartottak.
A Horváth Gábor Trió új, Multiverse című albumán az univerzum és az elméleti fizika inspirálta kompozíciók sokszínűsége kap szerepet. Az album bemutatója december 5-én a Budapest Jazz Clubban lesz.
A november 20-21-ei eseményen szó lesz a már működő európai űrprogramokról (Copernicus, EGNOS, Galileo), valamint a most alakuló újakról (GOVSATCOM, IRIS2). Ott lesznek az iparági szereplők, cégvezetők, döntéshozók, de bárki meghallgathatja az előadásokat.
Molnár Ferenc Az üvegcipő című vígjátéka nemcsak a magyar, de a külföldi színházak közönségét is meghódította. Az előadás ősbemutatója 1924. november 15-én volt a Vígszínházban Vajda László rendezésben. A jubileum kapcsán a Vígszínház alagsori büféjében kiállítás mutatja be a három vígszínházi rendezést, valamint a kuriózumnak számító Petőfi színházi zenés változatot. A tárlat 2025. február 8-ig látogatható.
A legmagasabb egyetemi akadémiai elismerést, Doctor et professor Honoris Causa kitüntetést adott át kedden a Corvinus Egyetem Paul Shrivastava világhírű környezettudósnak, aki a Pennsylvania State University professzora és a Római Klub társelnöke.
A Budapesti Corvinus Egyetem csatlakozott a rangos nemzetközi QTEM hálózathoz, amely a legjobb egyetemeket és vállalatokat fogja össze az adatelemzés területén. Az együttműködés célja a hallgatók kvantitatív és vezetői készségeinek fejlesztése, új lehetőségeket kínálva a diákoknak.
Az akut hasnyálmirigy-gyulladás és a hasnyálmirigy-daganat esetében a gyors diagnózis és a terápia mielőbbi megkezdése életmentő lehet. Ezért is kiemelt jelentőségű az országban egyedülálló gyorsított kivizsgálási lehetőség, amelynek köszönhetően 10-12 nap alatt megszülethet a diagnózis, majd megkezdődhet a terápia.
A Budapesti Corvinus Egyetem és a KPMG stratégiai partnerséget alakított ki, melynek célja a tudásátadás, tehetséggondozás és a jövő szakembereinek felkészítése. Az együttműködés segítheti az oktatási programok gazdasági igényekhez való igazítását.
A Telekom november 11-től minden budapesti metrón lehetővé tette az 5G mobilinternet szolgáltatást, így utasai még gyorsabb adatkapcsolatra számíthatnak az utazásaik során. A fejlesztés célja a rendszerek modernizálása és a felhasználói igények kielégítése.
Több mint száz szakmának és ezer pozíciónak, valamint számtalan fejlődési lehetőségnek adnak teret Kőbánya meghatározó munkáltatói, amelyek immár második alkalommal rendezik meg a Kőbányai SzakmaFesztet november 13-án.
A Budapesti Gazdasági Egyetem és az EY stratégiai együttműködési megállapodást kötött, amely az oktatás fejlesztésére és a fiatal tehetségek szakmai támogatására összpontosít. A partnerség célja a munkaerőpiaci igények integrálása a képzésbe.
Mi a „szabad zene”? Hogyan és miből született meg? Milyen gazdag zeneelméleti-zenefilozófiai diskurzus bontakozik ki körülötte? A Tudományünnep+ idei első programján Bali János zeneszerző, furulyaművész kalauzolta el az érdeklődőket a (budapesti) szabadzene-szcéna érzékeny ökoszisztémájának világába.
Pozitív, napi rekordértékkel is tarkított hónapot tudhat maga mögött a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezető indexe, a BUX: az index a szeptemberi záróértékhez közel, 73 865,96 ponton zárt. Az azonnali részvénypiaci forgalom 186,6 milliárd forintot tett ki, napi átlagban 8,48 milliárd forintos értékkel.
A BKIK által szervezett tájékoztató fórumon bemutatkoztak az új uniós pályázatok, melyek célja a vállalkozások versenyképességének növelése a digitális átállás támogatásával. A budapesti cégek számára most elérhető források részleteit ismerhették meg a résztvevők.
Az MNB Felügyeleti Központ és Pénzmúzeum adott otthont a Magyarország és a Kínai Népköztársaság közötti kapcsolatfelvétel 75. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségnek. Az eseményen bemutatták az MNB által az évforduló apropóján kibocsátott diplomáciai célú éremveretet és „A magyar–kínai pénzügyi kapcsolatok 75. évfordulója” című könyvet.
Fedezd fel Európa kulturális sokszínűségét az ELTE-n megrendezett CHARM-EU Kulturális Fesztiválon! November 5-én és 6-án ingyenes programokkal várják a látogatókat, ahol a művészetek, gasztronómia és interaktív élmények találkoznak.
A Budapest Airport téli menetrendje izgalmas újdonságokat hoz, kilenc új városba nyílik közvetlen repülési lehetőség. Az új járatok többek között a Kanári-szigetekre, Párizsba és Marrákesbe repítik az utazókat.