Karikó Katalin, May-Britt Moser, Edward Moser, Aaron Ciechanover Nobel-díjas kutatók és az Abel-díjas Lovász László, az MTA volt elnöke is részt vesz az Amerikai Magyar Akadémikusok Társasága rendezvényén az idén 200 éves Magyar Tudományos Akadémia megújult székházában.
Sajtóközlemények: konferencia
A világ vezető kutatói hamarosan azért érkeznek Budapestre, hogy elmélyítsék a föld- és környezettudományok, valamint az élettudományok közötti párbeszédet, és válaszokat keressenek a térségünket is érintő tudományos kérdésekre, összefüggésekre. Az esemény első szekcióját mutatjuk be, amelyben a Föld és a környezetünk összefüggéseit veszik górcső alá.
A földi rendszerek változásait összefüggéseiben szükséges vizsgálni, és ezen múlik az ember egészsége is. A világ vezető kutatói azért érkeznek április végén Budapestre, hogy elmélyítsék a föld- és környezettudományok, valamint az élettudományok közötti párbeszédet, és válaszokat keressenek a Kárpát-medencét is érintő tudományos kérdésekre, összefüggésekre.
A blokklánc-technológia átalakítja a pénzügyi szektort, gyorsabbá, biztonságosabbá és költséghatékonyabbá téve a tranzakciókat – derült ki a Mosaic Galaxy által szervezett budapesti Bankchain.hu konferencián. A rendezvény záróakkordjaként globális kripto-kereskedési versenyt jelentettek be, melynek összdíjazása 30 ezer dollár.
Neves nemzetközi és hazai kutatók vesznek részt azon a tudományos konferencián, amelyet április 24-én és 25-én Budapesten rendeznek a HUN-REN székházában. A HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat és az Academia Europaea közös szervezésű interdiszciplináris workshopja a világ vezető tudósait, szakértőit és érdekelt feleit hozza Budapestre.
A január végi eseményen az egyetemi ökoszisztéma előnyei mellett szó esett kompetenciamérésekről, projektalapú modulokról és a hallgatók szocializációját ösztönző kezdeményezésekről is.
Először rendezte meg az „Államok szerepe a 21. században” elnevezésű konferenciáját a győri Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kara. Az államok új világrenden belüli feladatainak, felelősségeinek kérdéseiről közel 50, többek között amerikai, cseh, német, szlovák és lengyel kutató tartott előadást az eseményen.
A háromnapos programon hat ország neves felsőoktatási intézményeinek kutatói vitatták meg az első világháborút megelőző évszázad jogi, politológiai és közigazgatási aspektusait angol, német és francia nyelven.
Az eseményen 210 kutató és szakértő mutatta be tudományos eredményeit. Az előadók között olyan neves tudósok szerepeltek, mint dr. Christopher Savoie, az Apple világcég Siri elnevezésű fejlesztéséhez használt mesterségesintelligencia-alapú természetes nyelvi technológia feltalálója.
A november 20-21-ei eseményen szó lesz a már működő európai űrprogramokról (Copernicus, EGNOS, Galileo), valamint a most alakuló újakról (GOVSATCOM, IRIS2). Ott lesznek az iparági szereplők, cégvezetők, döntéshozók, de bárki meghallgathatja az előadásokat.
A Széchenyi István Egyetem november 4-5-én rendezte meg a „Mobilitás és környezet” konferenciát, amely a járműipari kutatások jövőformáló aspektusaira összpontosított. A tudományos esemény célja a felsőoktatás, az ipar és a közszféra közötti párbeszéd erősítése volt.
A Széchenyi István Egyetem is részt vett Európa legrangosabb nemzetközi felsőoktatási konferenciáján és kiállításán, amelyet idén a franciaországi Toulouse-ban rendeztek. A győri intézmény munkatársai több mint negyven meglévő és potenciális partnerrel tárgyaltak a jövőbeni együttműködések lehetőségeiről.
A Széchenyi István Egyetem sikeres nemzetközi gazdasági konferenciát rendezett, amelyen 21 ország kutatói vettek részt. Az esemény célja a globális kihívásokra adott válaszok megvitatása és a tudományos kapcsolatok erősítése volt.
A compliance jelentősége napjainkban elengedhetetlenné vált a vállalatok és szervezetek működésében. A Debreceni Egyetemen rendezett II. Compliance Konferencia szakemberek bevonásával tárgyalta, hogyan lehet hatékonyan megfelelni a jogszabályi elvárásoknak.
A világ legmeghatározóbb design és művészeti oktatási szakmai szervezete, a Cumulus Association 2024-es konferenciája május 15-17. között kerül megrendezésre, ezzel pedig Budapestre érkezik a nemzetközi designszakma színe-java.
A Közép-európai Egyetem Roma Tanulmányok Programja májusban konferenciát szervez, hogy megünnepelje a roma diákok felsőoktatási esélyegyenlőségére irányuló programjának 20. évfordulóját.
A konferencia célja, hogy a részvevők első kézből kapjanak tájékoztatást a munkaerőpiac hazai forrásairól a legújabb tanulmányok és kutatások tükrében.
2024. február 22-én Budapesten megrendezésre kerül a BioCon, egy olyan konferencia, amelynek középpontjában a biogáz kérdésköre áll.
A Corvinus egyetem konferenciáján leleplezték a mítoszokat, amelyek szerint a nők minden esetben kevésbé becsvágyóak és kevésbé bátrak lennének döntéseikben a férfiakhoz képest.
Nemzetközi szociális design konferencia a MOME-n a válságok és katasztrófák kezeléséről.
A kvantumszámítógép, a kvantuminternet rejtelmei és a jövő repülőgépeinek intelligens szárnyaival kapcsolatos kulisszatitkok is témák között szerepelnek.