Az Almási Balogh Pál Kórház, mint projektpartner meghirdeti a Magyarország-Szlovákia-Románia-Ukrajna (HUSKROUA) határon átnyúló „Health Bridge for close comunities” program által finanszírozott, kórházi infrastrukturális beruházásokat célzó projektet.
Sajtóközlemények: európai unió
A program célja az volt, hogy a résztvevők országuk érdekeit érvényre juttatva egyezzenek meg olyan fontos kérdésekben, mint az európai ipar fellendítése és a kritikus fontosságú nyersanyagok. Mindehhez pontosan követniük kellett az Európai Tanács és az Európai Unió Tanácsának döntéshozatali mechanizmusát.
Európa legfejlettebb országai úgy produkáltak számottevő gazdasági növekedést 2010 és 2019 között, hogy jelentősen csökkentették a hagyományos energiahordozók felhasználását és növelték a megújulók arányát – állapította meg egy, a Debreceni Egyetem Műszaki Karán készített tanulmány, amit a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány Publikációs Díjjal ismert el.
A Science Europe az MTA és a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat társszervezésében magas szintű munkaértekezletet tart november 19-én Budapesten.
A november 20-21-ei eseményen szó lesz a már működő európai űrprogramokról (Copernicus, EGNOS, Galileo), valamint a most alakuló újakról (GOVSATCOM, IRIS2). Ott lesznek az iparági szereplők, cégvezetők, döntéshozók, de bárki meghallgathatja az előadásokat.
A Drón Fórum 2024 a Széchenyi István Egyetemen a legújabb dróntechnológiai trendeket és kihívásokat tárgyalta, összegyűjtve iparági szakembereket, kutatókat és döntéshozókat. Az esemény célja a közös gondolkodás volt a drónhasználat jövőjéről.
Az Európai Unió kutatásai szerint ma már a lakosság több mint 93%-a tartja fontosnak, és egyben egyéni felelősségének a környezetvédelmet, ami emelkedést mutat a korábbi évekhez képest. Magyarországon is egyre nagyobb az emberek tudatossága a környezetvédelmi kérdések iránt.
Jelenleg Európa-szerte 92 régió használja az Igazságos Átmeneti Alapot, hogy enyhítse a nagy szén-dioxid-kibocsátású iparágak kivezetésének hatásait az EU régióiban. Egyes országok néhány éven belül befejezik a folyamatot, más tagállamok előtt azonban sokkal hosszabb és nehezebb út áll a teljes dekarbonizáció felé.
A jogszabályt fokozatosan, több lépcsőben kell majd alkalmazni, 2026 közepétől válik majd kötelezővé. A rendelet célja, hogy a mesterséges intelligencia működését érthetőbbé és transzparensebbé tegyék az üzemeltetők, a szabályozás ugyanakkor számos további kérdést is felvet.
Az európai polgárok döntő többsége támogatja a természet helyreállításáról szóló európai uniós javaslatot azokban a tagállamokban, amelyek kormányai nem álltak a rendelkezés elfogadása mögé – derül ki egy közvélemény-kutatásból, amelyet az európai környezetvédő szervezetek publikáltak.
A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.
10 év alatt megháromszorozódott azon gyümölcsök és zöldségek száma, amelyek legalább egy PFAS-peszticid szermaradványát tartalmazzák az EU-ban.
Egy uniós hatásvizsgálat szerint, ha nem cselekszünk, akkor még az óvatos becslések szerint is akár 7 százalékkal csökkenhet az EU GDP-je az évszázad végére a gyorsuló globális felmelegedés miatt.
Az uniós képviselők szerdán új szabályokat fogadtak el annak érdekében, hogy az átutalt pénzösszegek azonnal megérkezzenek a lakossági ügyfelek és a vállalkozások bankszámláira az EU-ban.
2024-től módosul az Európai Unióban a vállalati fenntarthatósági jelentéstételre vonatkozó irányelv.
Egyre nő a csomagolási hulladék mennyisége. Tudja meg, hogyan akarja az EU visszafordítani a növekvő tendenciát!
A Stratégiai Technológiák Európai Platformja (STEP) akár 160 milliárd eurónyi beruházást is becsatornázhat.
Az energiaválság és a magas villamosenergia-árak szükségessé tették az EU energiapiacának reformját. Összefoglaltuk az Európai Parlament lépéseit.
A képviselők jóváhagyták az Európai Tanács határozatát, amely 705-ről 720-ra emeli az Európai Parlament mandátumainak számát a következő jogalkotási ciklusban.
Az Európai Unió helyzetéről szóló vitában a képviselők a Bizottság elnökét, Ursula von der Leyent faggatták a testület eddigi munkájáról és a 2024 júniusi választásokig szóló terveiről.
A vita során az európai parlamenti képviselők, mint az uniós polgárok választott szószólói, számon kérik a Bizottságot, és alaposan ellenőrzik annak munkáját.