A Minősített Könyvelők Egyesülete fejlesztési javaslatokat fogalmazott meg az Ügyfélkapu+ bevezetésével kapcsolatban, hogy az új kétfaktoros azonosítás ne bénítsa meg a vállalkozások adóügyi adminisztrációját. A cél egy olyan megoldás kialakítása, amely biztosítja az adózás zavartalan lebonyolítását, és nem ró túlzott terhet a vállalatokra.
Sajtóközlemények: digitalizáció
A BKIK által szervezett tájékoztató fórumon bemutatkoztak az új uniós pályázatok, melyek célja a vállalkozások versenyképességének növelése a digitális átállás támogatásával. A budapesti cégek számára most elérhető források részleteit ismerhették meg a résztvevők.
A magyar kkv szektor digitalizálódása lemaradásban van, a legfrissebb kutatások és szakmai rendezvények is arra figyelmeztetnek, hogy sürgős intézkedések szükségesek a digitális transzformáció előmozdításához. Miért fontos a digitalizáció a vállalkozások sikeréhez?
Magyarországon öt emberből négy használja az e-receptet, a páciensek kétharmada pedig kért már online vizsgálati időpontot, beutalót. A lakosság 50 százaléka vesz igénybe okoseszközöket, egészséggel kapcsolatos szenzorokat, applikációkat, derül ki a Semmelweis Egyetem Digitális Egészség kutatócsoportjának legújabb felméréséből.
A BME-n megrendezésre kerülő előadáson közgazdászok és a műszaki tudományok szakemberei ismertetik, milyen jövője lehet a pénznek, illetve a digitalizáció milyen új pénzt teremt(ett), amellyel már a közeljövőben is találkozhatunk.
Az ipar 5.0 innovációs és technológiai átmenet, valamint az ipari fokozatváltás a témája a Széchenyi István Egyetem programjának.
Az új digitális megoldások esetében fontos megkülönböztetni, melyek azok, amelyek valóban jelentős hatással bírnak a versenyképességre és üzleti modellekre.
Többek között bemutatkozik a MINI Intelligens Személyi Asszisztens, amely pl. a „kávét szeretnék inni” jelzésre megmutatja a közelben lévő releváns lehetőségeket, majd a kiválasztott célhoz navigál.
Miért fontos, hogy egy digitálisan érett vállalkozás is tovább fejlődjön? A Telekom és a Cápák közöttben feltűnt Redmenta csapatának együttműködése megmutatja a választ.
Az élelmiszeripari és italgyártó cégek háromnegyedénél hozott komoly fejlődést a termelésben a digitalizáció – derül ki a Schneider Electric tanulmányából.
A streaming szolgáltatásokból származó bevételek megduplázódhatnak, az élő produkciós szektorok ismét előretörnek.