A pályázási folyamatot megkönnyítő, új digitális előszűrő szolgáltatás érhető el októbertől az MBH Csoport mikro-, kis- és középvállalatoknak szóló BUPA platformján. A cégvezetők a funkció segítségével megtudhatják, hogy a fejlesztési terveik megvalósításához melyik konstrukció illeszkedhet leginkább, valamint részletes útmutatást is kapnak a pályázás lépéseihez. Az indulást követően, elsőként a KKV Technológia Plusz Hitelprogramra (GINOP Plusz – 1.4.3-24) indítható előzetes forrásjogosultság-vizsgálat a BUPA-n keresztül.
Az MBH Csoport mikro-, kis- és középvállalatok tevékenységét segítő digitális szolgáltatásplatformján, a BUPA-n egyre több olyan szolgáltatást érnek el a cégek, amelyekre életciklusuk bármely szakaszában szükségük lehet, a vállalkozóvá válástól a mindennapi üzletmenetig. Az új fejlesztés a pályázati forrásokhoz kapcsolódik: a platformot használók egyszerűen választ kapnak arra, hogy vállalkozásuk előzetesen megfelel-e a pályázati feltételeknek, elkerülve, hogy a hosszas adminisztratív előkészületeket követően szembesüljenek azzal, hogy ez a lehetőség nem érhető el számukra.
A céges regisztrációt követően ingyenesen hozzáférhető előszűrő egy teljesen digitális folyamat, amelyhez a rendszer a vállalkozásról a céginformációs adatbázisban elérhető információkat használja, amelyeket összevet az adott pályázatban meghatározott feltételekkel. A vizsgálat eredményét pedig gyakorlatilag azonnal megkapja a felhasználó, pozitív eredmény esetén pedig a rendszer a pályázat megírásával kapcsolatos további lépésekben is segíti. Negatív eredmény esetén pedig visszacsatolást kap a sikertelen pályázás okáról, illetve további tájékoztatást kaphat a számára illeszkedő pályázati lehetőségekről.
A BUPA új szolgáltatásával első körben a KKV Technológia Plusz Hitelprogramra (GINOP Pluszt – 1.4.3-24) kérhető előzetes forrásjogosultság-vizsgálat. A program keretében 5 és 100 millió forint közötti összegben igényelhető 0 százalékos kamattal kedvezményes hitel technológiai és szervezeti fejlesztésre. A digitális előszűrést a későbbiekben más uniós pályázatra is kiterjesztik a fejlesztők.
„Az új fejlesztéssel az volt a célunk, hogy a vállalkozók számára egy gyors és átlátható eszközt biztosítsunk a pályázati folyamatok közérthetőbbé tételére, valamint az első lépések támogatására. A BUPA új, előzetes forrásjogosultság-vizsgálati szolgáltatásával már néhány perc alatt meg lehet bizonyosodni arról, hogy egy cég pályázhat-e a programban. A digitális rendszerek nagy előnye, hogy jelentősen egyszerűsítik és gyorsítják a vállalkozások mindennapi tevékenységeit, legyen szó pénzügyi menedzsmentről vagy pályázati folyamatokról” – mondta Illés Zoltán, az MBH Bank mikro- és kisvállalkozások üzletfejlesztéséért felelős ügyvezető igazgatója.
Mindemellett elérhető a BUPA regisztrált ügyfelei számára online workshop-sorozat is az adott, aktuálisan elérhető pályázatok kapcsán. A workshopok különlegessége, hogy egy elismert szakértői csapat tartja és mivel interaktív, így minden résztvevő vállalkozó választ kaphat a kérdésére.
A BUPA egyediségét az adja, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások teljes életútját lefedve segít azok elindulásában, növekedésében, illetve hogy közösséggé szervezi az ügyfeleket, a piaci szolgáltatókat és a banki szereplőket. A platformon széleskörű segítséget kapnak az induló vállalkozások ahhoz is, hogy milyen adó-, illetve cégformát célszerű választaniuk a tevékenységükhöz. Egyéni vállalkozás és egyszemélyes kft. alapítása esetén pedig az ahhoz szükséges lépéseken is végigvezeti a felhasználókat, ezenfelül a rendszeren keresztül igényelhetnek könyvelői konzultációt is.
A BUPA célja továbbá, hogy a már működű vállalkozások számára is támogatást nyújtson nemcsak a napi működéshez szükséges szolgáltatásokkal, hanem pályázati tanácsadással és ingyenesen hozzáférhető online tematikus workshopokkal is. A felületen a vállalatvezetők edukatív blogposztok, a gyakran felmerülő kérdésekre adott válaszok, valamint valós példák révén tájékozódhatnak a folyamatról, továbbá egy egyszeri szakértői konzultációra is lehetőségük nyílik. Ezek a szoltáltatások elősegítik a tudásmegosztást és a vállalkozói közösségek erősödését, a vállalkozások hosszú távú sikerét szolgálják.
A BUPA platform az idén két rangos elismerésben is részesült: a MasterCard Év bankja versenyen Az év üzleti szegmensének szóló programja kategória első díját, a Joint Venture Szövetség Companies for the Future Award gáláján pedig a legjobb ökoszisztémát építő vállalatnak szóló különdíját nyerte el.
További részletek a BUPA weboldán érhetőek el: Bupa – START
Forrás: MBH Bank