Az Év Tájépítésze Díj az aktív szakmagyakorlók egy rövidebb szakmai periódusának kiemelkedő – maximum 10 évre kiterjedő – teljesítményét és a szakmai innováció elismerését célozza. Az idei díjra február 21-ig lehet jelölést leadni és jelentkezni.
Sajtóközlemények: pályázat
Március 9-ig lehet nevezni a 2026-os Brick Award-ra, mely az építészeti szakma egyik legrangosabb nemzetközi elismerése. Idén is öt kategóriában várják építészek és ingatlanfejlesztők pályaműveit. A nevezés ingyenes, a kategóriagyőztesek fejenként 5-5000 eurót nyernek, a fődíj 7000 euró.
A Magyar Innovációs Szövetség 33. alkalommal hirdette meg kis-, közép- és nagyvállalatok számára a Magyar Innovációs Nagydíjat, amelyre a cégek a gyakorlatban is megvalósult, 2024. évben mérhető üzleti hasznot hozó innovációs projektekkel nevezhetnek.
Az európai uniós forrásból megvalósuló DIMOP Plusz hitelprogram két pályázatának előnye, hogy nulla százalékos fix kamat mellett kínálnak kedvező finanszírozást, a digitalizációs szempontból kevésbé fejlett vállalatok esetében pedig akár az igényelt összeg fele vissza nem térítendő támogatássá is válhat.
Sikeresen lezárult a Wienerberger Magyarország és a MOME közös formatervezői pályázata. A győztes munka egy tetején sík, az alján viszont íves terv lett, mely tökéletesen illeszkedik a Tondach cserepek kollekciójába.
A dísznövények és virágok kereskedelmével foglalkozó kisvállalkozások fejlesztéseinek megvalósítását 1,6 milliárd forint keretösszegű pályázati felhívással kívánja segíteni az Agrárminisztérium.
A SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány és a Sikeres Nők Egyesülete idén is kiírja a Van egy jó történeted? című pályázatát, amelyben keresik a 2023. év legsikeresebb, leginspirálóbb női vállalkozóját és női vállalatvezetőjét.
A mintaprojektre olyan önkormányzatok pályázhatnak amelyek lépéseket kívánnak tenni az ember és a természet összhangjának újbóli megteremtésére és amelyek közterületein, intézményeiben még nincsenek madárvédelmi eszközök kihelyezve.
Az Agrárminisztérium idén kiírandó pályázatairól, az elbíráláskor hangsúlyosabban értékelt vállalásokról, a beruházásokat segítő intézkedésekről is szólt Feldman Zsolt az iFood Élelmiszer Klaszter szakmai programján.
Február elsején délelőtt meghaladta a 25 ezret a zöldenergia termelésére és tárolására ösztönző lakossági pályázatra beérkezett előregisztrációs kérelmek száma.
A LynXes Innovation Kft. által kifejlesztett eszköz eddig csak nemzetközi nagyberendezéseknél, méregdrágán elvégezhető anyagvizsgálati méréseket tesz széles körben elérhetővé, egyszerűen és olcsón.
A K&H állatbarát ligetek programra a magyar általános iskolák, középiskolák és óvodák pályázhatnak 2024. január 25-ig.
Idén immár 15. alkalommal hirdette meg a KPMG a Felelős Társadalomért Programját, amelyre 2023. december 3-án éjfélig jelentkezhetnek a civil szervezetek.
81 háziorvos, kórházban dolgozó gyermekgyógyító, rezidens és szakorvos jelölt nyújtotta be pályázatát.
A SEED Alapítvány szakértői és adományozó mentorai a nyertes vállalkozásokkal közösen készítették el a személyre szabott üzletfejlesztési tervet.
A pályázat nyertesei egy éven keresztül térítésmentesen kapnak hosting szolgáltatás a Telekomtól a szerverkapacitásuk bővítéséhez.
Idén már jóval szélesebb körből várják a pályázatokat, hiszen a partnerek mellett, ügyfelek és beszállítók jelentkezését is várják.
2023-ban is várják azon Magyarországon tevékenységet végző háziorvosok jelentkezését, akik szakmai teljesítményükkel nagy mértékben járulnak hozzá az egészségügyi szektor folyamatos fejlődéséhez.
A K&H jövő gyógyítói díjon a zsűri és a közönség is értékeli a legjobb gyermekgyógyítókat. A nyertesek fejenként 1,3 millió forintot kapnak, egy részét szakmai továbbképzésre.
A cél segíteni a városokat a széndioxid-kibocsátás csökkentésében, a hozzáférhetőség javításában, az adatvezérelt koncepciók fejlesztésében, a rugalmasabb közlekedési rendszerek kialakítása érdekében.
Itt vannak az Ugrás a jövőbe! idei nyertesei.