Sajtóközlemények: egészségügy

Egy adómentes vállalati egészségbiztosítási rendszer bevezetése alapvetően átalakítaná az egészségügyi rendszer finanszírozását, és minden érintett számára előnyökkel járhat – vázolja a Primus Egyesület. Úgy látják, hogy „egy robusztus szolgáltatói platform” kialakítása az ellátás hatékonyságát, minőségét és hozzáférhetőségét is javítaná.

A Debreceni Egyetem kutatása során arra jutottak, hogy a szájhigiénét jelentős mértékben befolyásolja a nem, az életkor, az iskolai végzettség, az anyagi helyzet, a dohányzás, az alkoholfogyasztás, az elhízás. A tanulmányban azt is kiemelték, hogy a rendszeres fogorvosi látogatások csökkentették a rossz szájhigiénét és a fogszuvasodás kockázatát.

Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. A fejlesztéseknek köszönhetően ezentúl önállóan is kereshető az alkalmazásban elérhető 740 betegség, sérülés és állapot tüneteinek enyhítésére és az egyéb teendőkre vonatkozó tudásanyag.

Mesterséges intelligencia által készített hamis videó terjed a Semmelweis Egyetem nevében, amely félrevezető információkat közöl a vérnyomáscsökkentő gyógyszerek használatáról. Az egyetem figyelmezteti a pácienseket, hogy csak orvosi tanácsra módosítsák gyógyszereik szedését.

A betegszervezetek, mint például a SZÍVSN, hatékony közösségi támogatást nyújtanak a betegeknek, segítve őket az egészségügyi ellátásban és az életmódváltásban. A közös programok és tapasztalatcsere révén a betegek és egészségügyi szakemberek együttműködése javítja a gyógyulási esélyeket.

A hospice ellátás méltóságának és hozzáférhetőségének kérdése kulcsfontosságú a súlyos betegek számára. Az ELTE kutatói a magyarországi otthoni hospice ellátás jelenlegi állapotát és egyenlőtlenségeit vizsgálják, hogy megértsék, miként javítható az ellátás színvonala és elérhetősége.

Mától felnőtt betegségek kapcsán is használható a Semmelweis Egyetem ingyenes, tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. Az alkalmazás abban nyújt segítséget, hogy a felhasználó betegsége vagy balesete esetén mikor kell elindulni az ügyeletre, a kórházba, a szakorvoshoz, illetve otthon hogyan enyhíthetők az észlelt tünetek.