Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. A fejlesztéseknek köszönhetően ezentúl önállóan is kereshető az alkalmazásban elérhető 740 betegség, sérülés és állapot tüneteinek enyhítésére és az egyéb teendőkre vonatkozó tudásanyag.
Sajtóközlemények: egészségügy
Mesterséges intelligencia által készített hamis videó terjed a Semmelweis Egyetem nevében, amely félrevezető információkat közöl a vérnyomáscsökkentő gyógyszerek használatáról. Az egyetem figyelmezteti a pácienseket, hogy csak orvosi tanácsra módosítsák gyógyszereik szedését.
A betegszervezetek, mint például a SZÍVSN, hatékony közösségi támogatást nyújtanak a betegeknek, segítve őket az egészségügyi ellátásban és az életmódváltásban. A közös programok és tapasztalatcsere révén a betegek és egészségügyi szakemberek együttműködése javítja a gyógyulási esélyeket.
Az artritisz- és oszteoporózis kezelésben forradalmi áttörést hoznak a biológiai gyógyszerek. Az MTA által rendezett szimpóziumon bemutatták ezek hatékonyságát és széles körű alkalmazásuk lehetőségeit.
Mik az energiatárolás, az akkumulátorgyártás legégetőbb hazai gondjai? Miképp segíthet a mesterséges intelligencia az inváziós csípőszúnyogok szemmel tartásában? Többek között ezekről a témákról is hallgathatnak az érdeklődők előadásokat az egész novemberben tartó Magyar Tudomány Ünnepén.
A Disney+-ra október 24-én érkező Doctor Odyssey apropóján Dienes Angéla pszichológussal összegyűjtöttük, hogy miért rajongunk a kórházakban játszódó sorozatokért, és azokért ahol vészhelyzeteket oldanak meg hétköznapi hősök.
A hospice ellátás méltóságának és hozzáférhetőségének kérdése kulcsfontosságú a súlyos betegek számára. Az ELTE kutatói a magyarországi otthoni hospice ellátás jelenlegi állapotát és egyenlőtlenségeit vizsgálják, hogy megértsék, miként javítható az ellátás színvonala és elérhetősége.
Mától felnőtt betegségek kapcsán is használható a Semmelweis Egyetem ingyenes, tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. Az alkalmazás abban nyújt segítséget, hogy a felhasználó betegsége vagy balesete esetén mikor kell elindulni az ügyeletre, a kórházba, a szakorvoshoz, illetve otthon hogyan enyhíthetők az észlelt tünetek.
Új kutatások fényt derítettek arra, hogy a kertészkedés nem csupán kellemes hobbi, hanem hatékony módszer a demens betegek egyensúlyának és kognitív funkcióinak javítására. A Semmelweis Egyetem tanulmánya szerint a zöldterápia jelentős hatással bír az időskorúak mentális egészségére.
A 2023-as évről készült összefoglaló rávilágít az Európai Unió Riasztási és Együttműködési Hálózatának (ACN) működésére, amelynek során több mint 8700 bejelentést regisztráltak, kiemelve az élelmiszerbiztonsági aggályokat és a leggyakoribb problémás termékeket.
A madárinfluenza H5N1 altípusának újbóli megjelenése figyelmeztet a járványvédelmi intézkedések szigorú betartásának szükségességére. A Nébih laboratóriuma elhullott nyári ludakból mutatta ki a vírust, így a hatóság felhívja az állattartók figyelmét a védekezési szabályok betartásának fontosságára.
Az egészségügyi ágazat globális kilátásai 2024-ben a Deloitte kutatása alapján.
Az uniós tagállamok állandó képviselői megállapodtak egy olyan új jogszabályra vonatkozó tanácsi megbízásról, amely uniós szinten megkönnyíti az egészségügyi adatok cseréjét és az azokhoz való hozzáférést.
A magánegészségügyi szolgáltatók addig nem tudnak komplex, a fekvőbeteg-ellátás minden szegmensére kiterjedő szolgáltatásokat nyújtani, amíg az állami finanszírozás nem áll be mögéjük – mondta Fábián Lajos, a VOSZ társelnöke.
A Deloitte tanulmánya szerint hat alapvető módja van annak, hogy a mesterséges intelligencia üzleti értéket teremtsen egy vállalkozás számára.