A megfelelő ruházat elengedhetetlen ahhoz, hogy a gyakran több órás, lassabb tempójú és intenzitású téli időtöltés közben is komfortosan érezzük magunkat a szabadban. A Fjällräven olyan kabátokat tervez, amelyek a legzordabb időjárási körülmények között is megbízható védelmet nyújtanak.
Sajtóközlemények: egészség
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes – esetleg mivel nem ajánlott – bevenni, illetve, hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során.
A nyugdíj előtt állók már a 65 év felettieket is idősnek könyvelik el, míg a nyugdíjasok csak 70 év felett mondják ezt valakire – derül ki az NN nemzetközi Longevity kutatássorozatából. A többség szerint a magasabb várható élettartamnak az ad értelmet, ha kevesebb stressz mellett jó egészségben tölthetünk több időt szeretteinkkel.
Csupán tízből négy magyar készül előre, hogy ne a bedugult orról és torokfájásról szóljanak az őszi és téli hónapok. A Sterimar friss, reprezentatív kutatása alapján ugyan tízből hárman azt mondják, a náthát nem lehet megúszni, de azért sokan igyekeznek bevetni különféle megelőzési praktikákat.
Bakk Brigitta, a Rama dietetikusa segített összeszedni az immunerősítés legfontosabb tudnivalóit, és azt, hogyan kerülhetjük el a hiánybetegségeket, amelyek gyengíthetik a szervezet védekezőképességét.
A klímaváltozás nem csupán a hőmérséklet emelkedésével jár, hanem az alvásminőségünket is érdemben befolyásolja. Egy új kutatás rámutatott, hogy a meleg időszakokban mennyivel kevesebb alvásra számíthatunk, s ezt a hatást érdemes figyelembe venni a jövőben.
Az ősz a bőrgyógyászati beavatkozások ideje, amikor a nyári erős napsugárzás utáni bőrproblémák kezelése esedékessé válik. Dr. Holló Péter ajánlásai alapján most érdemes levetetni a zavaró anyajegyeket és szemölcsöket, hiszen a megfelelő időpont segíthet a gyógyulásban.
Az indiai Vishwaguru Deep Ásram Kutatóközpont szerzetese, Mahamandaleshwar Swami Gyaneshwar Puri, a jóga és az ajurvéda ötezer éves hagyományáról tartott előadást a Széchenyi István Egyetem hallgatóinak, kiemelve az egészséges életmód fontosságát és az ősi tudományok modern adaptálását.