Hazánkban csupán három őshonos faj fordul elő (a folyami rák, a kecskerák és a kövi rák). Ezek mellett azonban több mint 30 idegenhonos faj előfordulását regisztráltak a kutatók Magyarország vizeiből – ezzel a számmal pedig sajnos a világ „élmezőnyébe” tartozunk.
Sajtóközlemények: biodiverzitás
Az MBH Bank és az Ipoly Erdő Zrt. közös projektje keretében megkezdődött a Nyírjesi Parkerdő helyreállítása. A cél a biodiverzitás védelme és a természetvédelmi terület rehabilitációja, amelyhez a bank önkéntes munkatársai is hozzájárulnak.
Az MBH Bank és a Bükki Nemzeti Park közös együttműködésével várhatóan jelentős lépéseket tesznek a természetvédelmi programok terén. A fenntarthatóság jegyében megújítják a tanösvényeket, ezzel is hozzájárulva a biodiverzitás védelméhez és a természeti értékek megőrzéséhez.
A magyar kutatók által indított kérdőíves felmérés során a települések lakóinak véleményét is felmérik a zöldfelületek kapcsán.
Magyar kutatók új tanulmánya rávilágít a kistavak elhelyezkedésének, a köztük levő távolságoknak a fontosságára az általuk alkotott kisméretű élőhely-hálózatokban, és ezek hatásaira a tavak biodiverzitására.