A Széchenyi István Egyetem és a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat stratégiai együttműködési megállapodást kötött, amely célja a nemzetközi oktatási, kutatási és innovációs tevékenységek elősegítése. Az együttműködés keretében két nemzetközi projekt valósul meg, amelyek a megújuló energiára és a digitalizációra fókuszálnak.
Sajtóközlemények: nemzetközi együttműködés
A Széchenyi István Egyetem és a Jiaxingi Egyetem közötti együttműködés keretében 15 kínai hallgató vett részt egyhetes építőmérnöki képzésen Győrben, ahol a szakma alapjait és a fenntarthatóság fontosságát tanulmányozták.
A háromnapos programon hat ország neves felsőoktatási intézményeinek kutatói vitatták meg az első világháborút megelőző évszázad jogi, politológiai és közigazgatási aspektusait angol, német és francia nyelven.
A Debreceni Egyetem öt pályázata nyert támogatást a HU-rizont program keretein belül, amely a nemzetközi kutatási együttműködéseket célozza meg. A program, amelyre összesen 12 milliárd forintot fordítanak, a magyar egyetemek közreműködésével a világ legjobb intézményeivel dolgozik együtt.
A Budapesti Corvinus Egyetem csatlakozott a rangos nemzetközi QTEM hálózathoz, amely a legjobb egyetemeket és vállalatokat fogja össze az adatelemzés területén. Az együttműködés célja a hallgatók kvantitatív és vezetői készségeinek fejlesztése, új lehetőségeket kínálva a diákoknak.
Úttörő európai projekt indult 14 ország 22 egyetemének összefogásával, amelynek célja, hogy okosalkalmazások segítségével csökkentse a digitalizáció káros hatását a fiatalok mentális egészségére.
Továbbfejlesztett sugárnyalábbal és új detektorokkal a korábbinál jóval pontosabb adatokat kezdett gyűjteni a T2K nemzetközi együttműködés, amely világelső a neutrínóoszcilláció kutatásában.
A program részeként a német kollégák a győri egyetemre látogattak, ahol többnapos workshopon vettek részt.
Az ötéves projekt során a kutatók összesen közel 40 millió galaxist, kvazárt és csillagot vizsgálnak. Az első 2 millió objektum ellenőrzésében magyar szakember is részt vett.