Az ünnepélyes aláíráson elhangzott, hogy a nagymúltú klub egyebek mellett az egyetemi e-sport-oktatáshoz és -csapatfejlesztéshez nyújt majd szakmai segítséget, az intézmény pedig többek között kutatás-fejlesztési tevékenységébe vonja be a számos szakosztállyal rendelkező szervezetet.
Sajtóközlemények: kutatás-fejlesztés
A győri Széchenyi István Egyetem magyar és nemzetközi hallgatóit is bevonja tudományos tevékenységébe, sokan gyakornokként támogatják a kutatás-fejlesztést.
Az engedély birtokában az egyetem rugalmasabban végezhet drónokkal kapcsolatos kutatás-fejlesztési tevékenységeket, ami különösen fontos a műszaki és mérnöki területeken, ahol a drónok felhasználása egyre nagyobb szerepet kap.
A kutatás-fejlesztés és innovációs megállapodás többek között a szelektív hulladékok újrahasznosítási és feldolgozási technológiáival kapcsolatos vizsgálatokra, a hulladékfeldolgozásból származó termékek petrolkémiai feldolgozására összpontosít. Emellett kiterjed a geotermia és a karbonmentes energiatermelés lehetőségeinek vizsgálatára.
A Széchenyi István Egyetem és a Semmelweis Egyetem közös kutatás-fejlesztési projektjei az egészségügyi innovációk terén, beleértve a mesterséges intelligenciát, digitális képalkotást és anyagtechnológiát, sikeresen zárultak, új megoldásokat kínálva a jövő egészségügyében.
A Széchenyi István Egyetem és a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat stratégiai együttműködési megállapodást kötött, amely célja a nemzetközi oktatási, kutatási és innovációs tevékenységek elősegítése. Az együttműködés keretében két nemzetközi projekt valósul meg, amelyek a megújuló energiára és a digitalizációra fókuszálnak.
A Miskolci Egyetem és az indiai Indian Institute of Technology, Patna kutatóintézet munkatársainak együttműködésében előállított nagyhatékonyságú kondenzátorok alkalmasak a megújuló energiaforrások által termelt elektromos energia tárolására.
A Széchenyi István Egyetem stratégiai megállapodást kötött a Hunland Service Kft.-vel és a reAgro Kft.-vel, hogy új termékeket és technológiákat fejlesszenek az állattenyésztési ágazat számára, hozzájárulva az oktatás és kutatás-fejlesztés fejlődéséhez.
Az ELECTROMEGA Kft. a projekt megvalósításához a Széchenyi Terv Plusz keretén belül, az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból vissza nem térítendő támogatás formájában 98,23 millió forint támogatásban részesült.
Környezetvédelmi szempontból is fontos újdonság az úgynevezett zöld tégla, amely szinte minden típusú tüzelőberendezésnél egyszerűen használható.
A programindító rendezvényen az intézmény munkatársai mutatták be az egyes kutatások terveit.
Korai fázisú innovációk támogatására hoz létre befektetőcéget az Óbudai Egyetem és a Széchenyi Alapok Zrt. – jelentette be Prof. Dr.…