A Budapest Airport 3. Terminál fejlesztését és tervezését a fenntarthatósági szempontok figyelembevételével végzik, összhangban azzal a céllal, hogy a Repülőterek Nemzetközi Tanácsa által meghatározott határidőnél húsz évvel korábban, 2030-ra nullára csökkentse a repülőtér kibocsátását. A terminálfejlesztés minden eleme várhatóan nyolc éven belül megvalósul.
Sajtóközlemények: fenntarthatóság
A kiadvány, valamint az ehhez kapcsolódó IP Hősök kampány célja, hogy a körforgásos működést szem előtt tartó cégek számára is bemutassa, hogyan szerezhetnek jogi védelmet, növelhetik piaci- és versenyelőnyüket oltalomszerzéssel.
A Széchenyi István Egyetem és a Jiaxingi Egyetem közötti együttműködés keretében 15 kínai hallgató vett részt egyhetes építőmérnöki képzésen Győrben, ahol a szakma alapjait és a fenntarthatóság fontosságát tanulmányozták.
A Mars Incorporated célja, hogy értékláncán belül kiterjessze a klímatudatos mezőgazdaság szerepét, és 2030-ra világszerte több mint egymillió hektáron vezesse be a regeneratív mezőgazdasági gyakorlatokat.
Az MBH Bank idén először nyerte el az MSCI p(A) minősítését, jelentősen felülmúlva a várakozásokat. Az ESG teljesítményt átfogóan értékelő minősítés során a hitelintézet kiemelkedő eredményeket ért el a fogyasztók pénzügyi védelme, az adatvédelem- és biztonság, a finanszírozáshoz való hozzáférés, valamint a vállalati magatartás terén, az iparági átlagot meghaladó teljesítményt nyújtva.
A Toyota bemutatta az e-kollekciót, amely innovatív megoldásokat kínál az alkalmazkodó életmódhoz, beleértve a hordozható munkaterületet, digitális háziállatot és moduláris bútorokat. Célja a modern élet kihívásainak kezelése.
A Széchenyi István Egyetem fenntarthatósági eredményeit ismeri el a QS legújabb rangsora, amelyben a 889. helyen szerepel, előrelépve az előző évi 901–920. helyről. Az intézmény célja a fenntarthatóság előmozdítása az oktatás és kutatás terén.
A Széchenyi István Egyetem új drónképzéseket indít, amelyek a pilóta nélküli légi járművek építésétől a fenntartható alkalmazásukig terjednek. Az intézmény kiemelkedő szerepet játszik a hazai drónkutatásban és -fejlesztésben, valamint a szakemberek oktatásában.
Javította eredményeit a QS fenntarthatósági rangsorán a Debreceni Egyetem. A neves angol rangsorkészítő Quacquarelli Symonds által vizsgált intézmények között a DE a 372. helyről a 313. pozícióra lépett előre, amely eredménnyel a legjobb hazai egyetemnek bizonyult.
Az emberek többsége már 3-4 héttel karácsony előtt megkezdi az ajándékok beszerzését, csupán 1 százalék az, aki az utolsó pillanatra hagyja a vásárlást. A megkérdezettek nagy része előre eltervezi, hogy mire mennyit szeretne költeni, a legtöbben pedig legfeljebb 50 ezer forintot szánnak idén ajándékokra – derült ki az MBH Bank reprezentatív kutatásából.
A Magyar Innovációs Szövetség 33. alkalommal hirdette meg kis-, közép- és nagyvállalatok számára a Magyar Innovációs Nagydíjat, amelyre a cégek a gyakorlatban is megvalósult, 2024. évben mérhető üzleti hasznot hozó innovációs projektekkel nevezhetnek.
A fenntarthatóság az építőipar új mércéjévé vált, amely nélkül a minőség és a megbízhatóság sem felelhet meg a jövő kihívásainak. Ezt a szemléletet tükrözi a Mapei Kft. legutóbbi kezdeményezése is, amelynek keretében munkatársaik 790 fát ültettek el, hogy hozzájáruljanak a fenntarthatósági célok eléréséhez.
A karácsonyi ajándékvásárlás gyakran hatalmas mennyiségű műanyaghulladékot generál, ami jelentős környezeti károkat okoz, mivel 91 százalékukat sosem hasznosítják újra. Az idei ünnepi szezonban figyeljünk a tudatos vásárlásra, és keressünk fenntartható alternatívákat.
A Mapei Akadémia ingyenes oktatási programjai nemcsak a szakmai tudás gyarapítását segítik, hanem a fenntartható és hosszú távú építési megoldások népszerűsítésével hozzájárulnak az épített környezet minőségének javításához.
Fedezd fel a 2024-es adventi koszorú trendeket, amelyek a minimalizmustól az ehető koszorúkig terjednek. Inspiráló ötletek, kreatív tippek és hasznos tanácsok a Praktiker szakértőjétől az ünnepi dekorációhoz.
Budapest és Magyarország továbbra is egyre növekvő népszerűségnek örvend a turisták körében, amely a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér folyamatosan emelkedő utasforgalában is tetten érhető. 2024 első tíz hónapjában 14 679 220 utas fordult meg a fővárosi légikikötőben, amely nemcsak a tavalyi adatot haladta meg 19%-kal, hanem az eddigi rekordévnek számító 2019-es eredményt is 8%-kal túlszárnyalta.
A természetjárók megajándékozásakor érdemes ügyelni arra, hogy számukra fokozottan fontos a környezet megóvása, ezért jó ötlet olyan ruhadarabbal vagy hátizsákkal meglepni őket, amely nemcsak a hétvégi túrákon, de a hétköznapokban, a városban is megállja a helyét. A Fjällräven ehhez gyűjtött négy, inspiráló ötletet.
Az ELECTROMEGA Kft. a projekt megvalósításához a Széchenyi Terv Plusz keretén belül, az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból vissza nem térítendő támogatás formájában 98,23 millió forint támogatásban részesült.
Az eseményen 210 kutató és szakértő mutatta be tudományos eredményeit. Az előadók között olyan neves tudósok szerepeltek, mint dr. Christopher Savoie, az Apple világcég Siri elnevezésű fejlesztéséhez használt mesterségesintelligencia-alapú természetes nyelvi technológia feltalálója.
A térkép lehetővé teszi a hazai termesztők számára, hogy pontosabban tervezhessék meg a kertészeti növények termesztési feltételeit, ezáltal növelve eredményességüket. A DLI térkép kiindulási alapot jelenthet a hazai mezőgazdasági és növénytermesztési kutatások számára is.
A Nébih Maradék nélkül programja is csatlakozik az idei Európai Hulladékcsökkentési Héthez, melynek középpontjában az élelmiszerpazarlás áll. A hivatal szakértői webináriummal, rendhagyó tanórákkal és játékkal egybekötött közösségi médiakampánnyal készülnek a tematikus hétre, hogy felhívják a figyelmet az élelmiszerpazarlás környezeti, gazdasági és társadalmi hatásaira, valamint a megelőzés fontosságára.