Sajtóközlemények: fenntarthatóság

A Budapest Airport 3. Terminál fejlesztését és tervezését a fenntarthatósági szempontok figyelembevételével végzik, összhangban azzal a céllal, hogy a Repülőterek Nemzetközi Tanácsa által meghatározott határidőnél húsz évvel korábban, 2030-ra nullára csökkentse a repülőtér kibocsátását. A terminálfejlesztés minden eleme várhatóan nyolc éven belül megvalósul.

Az MBH Bank idén először nyerte el az MSCI p(A) minősítését, jelentősen felülmúlva a várakozásokat. Az ESG teljesítményt átfogóan értékelő minősítés során a hitelintézet kiemelkedő eredményeket ért el a fogyasztók pénzügyi védelme, az adatvédelem- és biztonság, a finanszírozáshoz való hozzáférés, valamint a vállalati magatartás terén, az iparági átlagot meghaladó teljesítményt nyújtva.

Javította eredményeit a QS fenntarthatósági rangsorán a Debreceni Egyetem. A neves angol rangsorkészítő Quacquarelli Symonds által vizsgált intézmények között a DE a 372. helyről a 313. pozícióra lépett előre, amely eredménnyel a legjobb hazai egyetemnek bizonyult.

Az emberek többsége már 3-4 héttel karácsony előtt megkezdi az ajándékok beszerzését, csupán 1 százalék az, aki az utolsó pillanatra hagyja a vásárlást. A megkérdezettek nagy része előre eltervezi, hogy mire mennyit szeretne költeni, a legtöbben pedig legfeljebb 50 ezer forintot szánnak idén ajándékokra – derült ki az MBH Bank reprezentatív kutatásából.

A fenntarthatóság az építőipar új mércéjévé vált, amely nélkül a minőség és a megbízhatóság sem felelhet meg a jövő kihívásainak. Ezt a szemléletet tükrözi a Mapei Kft. legutóbbi kezdeményezése is, amelynek keretében munkatársaik 790 fát ültettek el, hogy hozzájáruljanak a fenntarthatósági célok eléréséhez.

Budapest és Magyarország továbbra is egyre növekvő népszerűségnek örvend a turisták körében, amely a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér folyamatosan emelkedő utasforgalában is tetten érhető. 2024 első tíz hónapjában 14 679 220 utas fordult meg a fővárosi légikikötőben, amely nemcsak a tavalyi adatot haladta meg 19%-kal, hanem az eddigi rekordévnek számító 2019-es eredményt is 8%-kal túlszárnyalta.

A Nébih Maradék nélkül programja is csatlakozik az idei Európai Hulladékcsökkentési Héthez, melynek középpontjában az élelmiszerpazarlás áll. A hivatal szakértői webináriummal, rendhagyó tanórákkal és játékkal egybekötött közösségi médiakampánnyal készülnek a tematikus hétre, hogy felhívják a figyelmet az élelmiszerpazarlás környezeti, gazdasági és társadalmi hatásaira, valamint a megelőzés fontosságára.