Idén bekerült egy magyar egyetem a Quacquarelli Symonds nemzetközi felsőoktatási minősítő szervezet nemzetközi kereskedelmi oktatást értékelő 2025-ös listáira. A Budapesti Corvinus Egyetem közép- és felsővezetőknek szóló executive MBA-képzése régióvezetőként a világrangsor 20. helyén debütált. A szervezet a Corvinust a terület legszínvonalasabb mesterképző intézményei közé is besorolta.
A kelet-közép-európai régió éllovasaként, globális 20. helyezettként Európa 8. legjobbja lett a Budapesti Corvinus Egyetem képzése a Quacquarelli Symonds (QS) nemzetközi kereskedelmi oktatási rangsorának executive MBA kategóriájában. A február közepén publikált listára előzetes válogatás után összesen 30 intézmény került be, Magyarországról csupán a Corvinus.
„Nemzetköziesítési törekvéseink nagyszerű eredménye, hogy két új, nemzetközileg mérvadó felsőoktatási tematikus rangsorra is bejutott az egyetemünk. Az executive MBA-képzésünk kimagaslik a mezőnyből a stratégiai és kritikai gondolkodásmódot fejlesztő gyakorlatias oktatásával, globális fókuszával, amelyben a kelet-közép-európai régió mély ismerete kiemelt szerepet kap, a hallgatóknak és oktatóknak köszönhető nemzetközi közegével” – hangsúlyozta Bruno van Pottelsberghe, a Corvinus rektora.
A Corvinus executive MBA-képzésének kiugró hatása van a résztvevők szakmai életútjára, ami több tényezőnek köszönhető: az innovatív és személyre szabott vezetőfejlesztési folyamatnak, a támogató vezetői közösséget építő erejének, valamint annak, hogy sikeresen integrálja tagjait a nemzetközi vezetők körébe az MSM – Maastrichti Egyetemmel, mint nemzetközi partnerrel működtetett duális képzés révén.
Globális mércével is az egyik legkiválóbb mesterszak a Corvinusé
A QS másik, frissen közzétett rangsora a full-time MBA- és mesterképzéseket értékeli nemzetközi kereskedelmi ismeretek szempontjából, amelyen 30 országból 87 képzést sorol fel. Ebben szintén idén először szerepel a Corvinus, a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakjával a 81. helyen, Magyarországról egyetlenként.
Az, hogy a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakunk erre az elit listára bekerülhetett, kitűnő visszajelzés számunkra. A képzésünket a módszertani megalapozottsága, az egyéni tanulási utak bevezetése és a komplex, globális szemlélete emeli ki a mezőnyből. A szak nemzetközi beágyazottságát jól demonstrálja, hogy csaknem húsz év óta kettősdiploma-együttműködésben működik a University College London, International Masters in Economy, State and Society képzésével” – mondta Bruno van Pottelsberghe.
A QS rangsorainak célja, hogy segítse a diákokat abban, hogy megtalálják a tanulmányi és készségfejlesztési céljaiknak leginkább megfelelő képzéseket, a munkaadókat pedig abban, hogy olyan diplomásokat vegyenek fel, akik megfelelnek az elvárásaiknak. A nemzetközi kereskedelmi rangsorok esetében mindkét kategóriában hat mutatót súlyoztak. A legnagyobb részben, 30 százalékban a kereskedelmi képzés tartalmának minősítése számított. Emellett a munkáltatói és akadémiai hírnevet, a végzettek elhelyezkedési arányát és az egyetem által nekik nyújtott támogatást, a munkáltatói kapcsolatokat, a kutatási teljesítményt és az oktatás innovativitását is figyelembe vették.
A QS kereskedelmi oktatási fókuszú rangsoraiba Magyarországról korábban egy képzés sem került be, idén pedig egyedül a Corvinus szakjai jutottak be a listázottak közé. A tematikus executive MBA-rangsorban az első helyre a Cambridge-i Egyetem Judge Business School iskolája került, a full-time MBA és mesterképzéseket minősítő listát az Arizonai Állami Egyetem üzleti iskolájának mesterképzése vezeti.
Forrás: Budapesti Corvinus Egyetem