Stratégiai megállapodást kötött a győri Széchenyi István Egyetem a világ egyik legnagyobb szarvasmarha, sertés, juh és hús import-export cége, a Hunland cégcsoport hazai képviselőjével, a Hunland Service Kft.-vel és a vele szorosan együttműködő reAgro kutató-fejlesztő vállalkozással. Az intézmény, a nagyvállalat és az egyetemi gyökerekkel rendelkező startup partnersége új lehetőségeket teremt az oktatásban, valamint a kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységben.
A Széchenyi István Egyetem stratégiai megállapodást kötött a hazai szarvasmarha-, sertés-, juh- és húskereskedelem meghatározó szereplőjével, a Hunland Service Kft.-vel és a vele szorosan együttműködő reAgro Kft.-vel, amely folyamatos kutatás-fejlesztési tevékenységgel támogatja a cégcsoportot. Az együttműködés célja olyan termékek és technológiák fejlesztése, amelyek az állattenyésztési ágazat kitettségeinek mérséklésében nyújthatnak segítséget. Ez kiváló esélyeket biztosít közös pályázatok elnyeréséhez, új tudományos eredmények és publikációk születéséhez. A Hunland cégcsoport gyakorlóhelyet és bemutató területet nyújt az egyetem hallgatóinak, nemzetközi kapcsolati hálója pedig további szinergiák feltárására nyújt lehetőséget az intézmény szinte valamennyi fókuszterületén.
„Egyetemünk kiemelt célja, hogy oktatási és kutatási tevékenységét a gyakorlatba ültetve válaszoljon a kor aktuális kihívásaira. Ehhez nagymértékben hozzájárul intézményünk erős vállalati kapcsolatrendszere is. Smart Farm tangazdaságunkban a hallgatók a vetéstől a betakarításig a legmodernebb technológiák használatával sajátíthatják el a korszerű tudást, legyen szó precíziós gazdálkodásról, egészséges élelmiszer-előállításról vagy akár digitális agráriumról” – fogalmazott az ünnepélyes aláíráson dr. Tóth Tamás, a mosonmagyaróvári kar dékánja.
Dr. Ásványi Balázs vállalati kapcsolatokért felelős dékánhelyettes kiemelte, az intézmény és a két vállalkozás korábban is kitűnő kapcsolatot ápolt egymással, a megállapodás aláírása ennek intézményesítése és még magasabb szintre emelése.
„A Hunland az állattenyésztéstől a növénytermesztésen át az értékesítésig hatalmas tapasztalattal rendelkezik, amelyből hallgatóink és kutatóink egyaránt sokat profitálhatnak. Együttműködésünkből olyan közös tudás és produktum születhet, amely a piacon is jelentős értéket képvisel” – jegyezte meg. Dr. Varga Zoltán, a Vízgazdálkodási és Természeti Ökoszisztémák Tanszék docense hozzáfűzte, az ágazat egyik legfontosabb feladata, hogy alkalmazkodjon a rohamosan változó körülményekhez. Ebben játszhat kulcsszerepet a partnerek közös cselekvése.
A Hunland cégcsoport 1992-ben alakult élőállat-kereskedelmi vállalkozásként, holland és magyar gyökerekkel. Az évek során a világ egyik legnagyobb szarvasmarha-, sertés-, juh- és húsimport-export vállalatává vált. Tevékenysége a növénytermesztéstől a tejtermelésen és technológiai fejlesztéseken át egészen a szállítmányozásig lefedi az agrárágazat szinte minden szegmensét. A cég kiegészítő termékekkel is támogatja partnereit, miközben működésében kiemelt szerepet kap a fenntarthatóság és a körforgásos szemlélet. Hipszki Tibor, a Hunland cégcsoport operatív, pénzügyi és stratégiai igazgatója elmondta, a hármas együttműködés jelentősen hozzájárul versenyképességük megtartásához, hiszen így olyan kihívásokra találhatnak válaszokat, mint a klímaváltozás.
„Hatékonyabb termelést, új termékeket is remélünk, amellett, hogy bővíteni tudjuk a hallgatók lehetőségeit, hozzájárulva a minőségi szakemberképzéshez” – összegezte.
A reAgro Kft. alapítói szoros kapcsolatban állnak a Hunland Service Kft.-vel, kutatásaikat, vizsgálataikat eddig is a cégcsoport telephelyein, annak támogatásával végezték. A startup mindkét alapító tagja az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon végzett. Dr. Gubó Eduárd, a cég egyik ügyvezetője kiemelte, a partnerség fenntartható célokat szolgál, amely egybegyúrja az egyetemi tudást, a startup kreativitását és a nagyvállalati szemléletet.
Forrás: Széchenyi István Egyetem„Így olyan innovatív ötleteket valósíthatunk meg, amelyek globális kérdésekre kínálnak megoldásokat” – húzta alá. Pordán-Háber Dóra, a cég másik ügyvezetője hozzátette, jelentős tervekkel és újszerű kutatási ötletekkel szeretnék támogatni azt a hármas együttműködést, amely fontos szereplője lehet az ágazat jövőjének.