A Miskolci Egyetem új logisztikai szimulációs laborokat adott át az EWG csoport támogatásával, amelyek célja a logisztikai szakemberek korszerű képzése és a mesterséges intelligencia alapú kutatások elősegítése.
Sajtóközlemények: Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye
A Miskolci Egyetem és az indiai Indian Institute of Technology, Patna kutatóintézet munkatársainak együttműködésében előállított nagyhatékonyságú kondenzátorok alkalmasak a megújuló energiaforrások által termelt elektromos energia tárolására.
Jövő márciusban lép működésbe az az 1,5 GW éves teljesítményű napelempark a Nestlé közép-európai regionális kávé- és kakaóitalpor-gyártó és -töltő központjában, amely a szerencsi gyár villamosenergiaigényének közel 30 százalékát fogja fedezni.
Műanyagok kémiai újrahasznosítása területén jelentett be együttműködést a MOL-csoport és a globális folyamattechnológiával és értékorientált energetikai megoldásokkal foglalkozó Lummus Technology. A partnerség részeként megkezdődött az első Lummus Advanced Waste Plastic Recycling üzem tervezési szakasza.
Best in Show díjat kapott a legrangosabb nemzetközi borversenyen a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar PhD-hallgatója, Szilágyi László borászatának 2019-es Gizella 6 puttonyos aszúja. A neves nemzetközi zsűri 57 ország több mint 18 ezer borát értékelte.
Oktatási együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetem és a CATL Debrecen. A stratégiai együttműködés értelmében a vállalat részt vesz a hallgatók gyakorlati képzésében és az egyetemi tananyag fejlesztésében, valamint a felsőoktatási intézmény tudományos és kutató tevékenységét is segíti.
A nyersanyagpiac jelenlegi helyzetét vette górcső alá Miskolci Egyetemen megrendezett Critical Raw Materials – State of Play Workshop, amelyet a Miskolci Campus Forum Green and Smart üzleti konferencia keretében tartottak meg.
A Nébih elkészítette a 2023-as év ellenőrzéseinek tapasztalatai alapján a hazai illegális fakitermelésről és kereskedelemről szóló összefoglalóját. Heves és Veszprém vármegyék kockázati besorolása két kategóriát romlott, míg Békés, Csongrád-Csanád és Zala vármegyéké javult.
A június 24-26. között megvalósuló miskolci találkozón öt kontinens 13 országából érkező szakemberek vitatják meg a körforgásos gazdaság eléréséhez elengedhetetlen szakterületnek azokat a legújabb eredményeit, amelyek alkalmazásként hamarosan beépülhetnek a mindennapi életbe.
Már az előkészítésnél kiemelt szempont, hogy a teljes folyamat a lehető legkisebb környezetterheléssel járjon. A gépek a fúrási pontok mindegyikét meglévő erdei és mezőgazdasági utakon közelítik meg, azok szükség szerinti javítása, megerősítése után.
A leggyakoribb problémák a szaporítóanyagok minőségével voltak, de a címkék kapcsán is számos hiányosságot találtak az ellenőrök.
Sátoraljaújhelyen a Szár-hegyet és a Várhegyet összekötő híd építése új mérföldkőhöz ért. Elvégezték rajta a dinamikus és statikus próbaterhelést, amelyek sikerrel zárultak.
A következő hetekben Borsod és Heves vármegyékben, két lehetséges helyszínen kezdődnek kutatófúrások, amelyek a megvalósíthatóságot vizsgáló tanulmány elkészítéséhez szolgáltatnak alapvető földtani információkat.
Ezúttal Borsod-Abaúj-Zemplén és Bács-Kiskun vármegyékben igazolta magas patogenitású madárinfluenza vírus jelenlétét a Nébih laboratóriuma..
A vállalat és az egyetem a hagyományos műszaki földtudományok, a vegyipari és a petrolkémiai gépészet mellett olyan új területeken is együttműködik, mint a hulladékkezelési technológiák.
A Herman Ottó Múzeum – Miskolci Galéria május 12-én tartja az ÉRTEKEZLET-RAJZOK avagy kortársak fecniken /Feledy Gyula grafikusművész alkotásai/ című frissen megjelent kötet bemutatóját.