Sajtóközlemények: innováció

A közúti biztonságot, a közlekedési hálózatok hatékonyságát, valamint a balesetek és a forgalmi torlódások elkerülését is segítheti az a digitális iker keretrendszer, melynek fejlesztésén a floridai és a szöuli egyetemmel együttműködésben a Debreceni Egyetem Informatikai Karának szakemberei dolgoznak.

A Széchenyi István Egyetem és a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat stratégiai együttműködési megállapodást kötött, amely célja a nemzetközi oktatási, kutatási és innovációs tevékenységek elősegítése. Az együttműködés keretében két nemzetközi projekt valósul meg, amelyek a megújuló energiára és a digitalizációra fókuszálnak.

Kína vezető felsőoktatási intézményével, a Tsinghua Egyetemmel kötött kutatási, innovációs és technológiai együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem. A két intézmény partnersége többek között az orvostudomány, a terápiás eljárások, a gyógyszer- és élelmiszerfejlesztés, valamint a mesterséges intelligencia alapú kutatás-fejlesztés területeire terjed ki.

Az ELTE november 27-i Innovációs Napján diskurzus folyt a hazai KFI támogató intézmények, vállalati és nonprofit szakmai műhelyek és a kutatómunkát végző felsőoktatási társintézmények képviselőivel, díjazták a legkiemelkedőbb egyetemi fejlesztéseket, és sor került a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalával egy közös iparjogvédelmi együttműködés ünnepélyes aláírására is.

A világ egyik legismertebb háztartási kisgép- és szépségápolási márkája, a Rowenta idén kettős évfordulót ünnepel: fennállásának 140. és első porszívójának 50. születésnapját. A márka hamar felismerte azokat az igényeket, amelyek az emberek mindennapjait forradalmasíthatják.

A PPKE-ITK kimagasló eredményeket ért el a nemzetközi CYBATHLON 2024 versenyen. Látástámogató technológiák kategóriájában az EyeRider csapat első helyezést ért el. Az általuk fejlesztett alkalmazás olyan nehezebb terepeken is lehetővé teszi a biztonságosabb közlekedést a látássérültek számára, mint az erdők vagy a járdák.

A Debreceni Egyetem újabb kutatóegységei kerültek a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal legjobb infrastruktúrával rendelkező hazai kutatóhelyei közé. Így már a DE 11 kutatóintézménye szerepel a legkiválóbbakat felsorakoztató Nemzeti Kutatási Infrastruktúrák között.

A kifejlesztett rendszer képes 5 kilométer/óra sebességig rásegíteni az emberi erő által kifejtett mozgatóerőre, emellett vontatható és a komissiózóállomásokon töltőkön dokkolható is. Ezen felül több olyan új megoldást tartalmaz, amely az energiahatékonyságot és a munkabiztonságot is jelentős mértékben javítja.