Közép-Európában egyedülálló, angol nyelvű motorsportmérnök mesterszakot indított a győri Széchenyi István Egyetem. Az oktatók között több Forma–1-es tapasztalattal rendelkező szakember, illetve az autósport más szakágaiban világbajnoki címekkel rendelkező csapatok mérnökei találhatók.
Sajtóközlemények: Győr-Moson-Sopron vármegye
Az 1775-ben született Brunszvik Teréz grófnő emléke előtt tisztelegve kínál az idén gazdag szakmai és tudományos programokat a Soproni Egyetem, a Brunszvik 250 Jubileumi Emlékév keretében. A Kar emellett megalakítja a Kárpát-medencei Brunszvik Teréz Módszertani Központot.
A Széchenyi István Egyetem és az indiai Integral Egyetem közös kettős képzést indított, amely lehetőséget biztosít a hallgatóknak, hogy mindkét intézmény diplomáját megszerezzék. Az egyetem emellett indiai ételekkel bővíti éttermének kínálatát, hogy a diákok hazai ízeket is élvezhessenek.
A győri Széchenyi István Egyetem tehetséggondozási tevékenységének minőségét jelzi, hogy összesen több mint 200 hallgatója mutathatja be kutatási eredményeit az Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) tavasszal. Az intézmény a 16 szekcióból 15-ben képviselteti magát.
A január végi eseményen az egyetemi ökoszisztéma előnyei mellett szó esett kompetenciamérésekről, projektalapú modulokról és a hallgatók szocializációját ösztönző kezdeményezésekről is.
A 2024/2025-ös tanévet csaknem ötezer elsőéves hallgató kezdte meg a győri Széchenyi István Egyetemen. A legfrissebb adatok alapján a gólyák közel fele Győr-Moson-Sopron vármegyén és szomszédos vármegyéin kívülről, így Budapestről, a Dél-Dunántúlról, a Duna–Tisza közéről, a Tiszántúlról és Észak-Magyarországról származik.
Az Igazságügyi Minisztérium és a Széchenyi István Egyetem együttműködési megállapodást kötött az áldozatsegítés és a gyakorlati képzés fejlesztése érdekében, amely lehetőséget biztosít a hallgatók számára a szakmai gyakorlatra és a jogi ismeretek bővítésére.
A finiséhez érkezett az általános felvételi eljárás, február 15-ig, szombatig lehet jelentkezni a felsőoktatási intézmények szeptemberben induló szakjaira a felvi.hu rendszerén keresztül.
Olyan szakok végzőseit is köszöntötték, amelyeket az intézmény országosan elsőként indított. Ilyen az „ESG – környezeti, társadalmi és irányítási szakember” vagy a precíziós állattenyésztési és takarmányozási szakmérnök.
Az országban elsőként a győri Széchenyi István Egyetemen indult „ESG – környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szakértő” mesterszak tavaly februárban. A napokban tették le záróvizsgájukat az intézményben az első végzősök, akik a munkaerőpiacon egyre keresettebb, értékes tudás birtokába jutottak.
A Széchenyi István Egyetem szeptembertől tizenegy új angol nyelvű képzést indít, bővítve ezzel a nemzetközi hallgatók számára elérhető kurzusok számát. Az új szakok között egészségügyi, gazdasági és társadalomtudományi területek is szerepelnek.
A közel egymilliárd forintos projekt során oktatási, demonstrációs és kutatási célból okoskertet alakítanak ki, valamint bővítik a tejipari kisüzem technológiáját, bemutatóüzemi programokat valósítanak meg.
Az idei tanévben indította útjára a Hallgatói Projekttámogató Programot a győri Széchenyi István Egyetem, melynek keretében egy szemeszter alatt mintegy 250-en vettek részt órarenden kívüli gyakorlati projektekben. A 12 szakról összegyűjtött tapasztalatok szerint a fiatalok hasznosnak látják a kezdeményezést.
A győri Széchenyi István Egyetem díszdiploma-átadó ünnepséget szervez a jogelődjén, a Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskolán (KTMF) 1975-ben vagy előtte végzettek számára. A jelentkezési időszak 2025. április 30-ig tart.
Szakmai előadóülésen elemezte a tavaly szeptemberi árvíz kezelését az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Magyar Hidrológiai Társaság Győri Területi Szervezete és a győri Széchenyi István Egyetem.
A Széchenyi István Egyetem és a Gamma Zrt. közösen fejlesztett önvezető, könnyű páncélvédettségű terepjárót, amely katonai és katasztrófavédelmi célokra is alkalmas. Az új jármű távvezérlésre és autonóm működésre is képes, innovatív technológiákat alkalmazva.
Az egyetem az Irányító Testületi Elismerő Oklevél arany fokozatával köszönte meg Láng Istvánnak, az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgatójának és Németh Józsefnek, az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatójának a sikeres árvízi védekezés irányításában végzett magas színvonalú munkáját.
Különleges programot rendezett a győri Széchenyi István Egyetem a kínai holdújév alkalmából január 31-én. Az eseményen résztvevők bepillantást nyerhettek a távol-keleti ország kultúrájába, és megismerhették a partnerségi lehetőségeket az oktatás és a gazdaság terén.
A Széchenyi István Egyetem és a Semmelweis Egyetem közös kutatás-fejlesztési projektjei az egészségügyi innovációk terén, beleértve a mesterséges intelligenciát, digitális képalkotást és anyagtechnológiát, sikeresen zárultak, új megoldásokat kínálva a jövő egészségügyében.
A Széchenyi István Egyetem és a régió kamarái közösen hozzák létre az UniChamb Kft.-t, amelynek célja a vállalkozások kompetenciafejlesztése és versenyképességük erősítése új képzési programok révén.
A Széchenyi István Egyetem e-sport-divíziója megalakította Magyarország első profi motorsportszimulátor-csapatát, amely az amerikai Daytona 24 órás versenyen az 5. helyet szerezte meg az LMP2 kategóriában.