A BKIK kutatás szerint egyre többen keresnek vezetési tanácsadókat, főként a versenyképesség növelése és a digitalizációs kihívások megoldása érdekében. A kutatás 152 magyar és 64 romániai szervezet részvételével készült, és eredményei rámutatnak a személyes kapcsolatok fontosságára a tanácsadási szektorban.
Sajtóközlemények: versenyképesség
A Budapesti Értéktőzsde és az Erste Bank új együttműködési megállapodásának célja a középvállalatok versenyképességének növelése és tőkepiaci jelenlétének elősegítése, mely hozzájárulhat a magyar gazdaság fenntartható növekedéséhez.
A Science Europe az MTA és a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat társszervezésében magas szintű munkaértekezletet tart november 19-én Budapesten.
A Német Gazdasági Klub különdíját vehette át Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke, a két ország közötti gazdasági kapcsolatok erősítése érdekében tett erőfeszítéseiért. Az eseményen a nemzetközi versenyképesség kihívásait is elemezték.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) legfrissebb piacelemzése arra figyelmeztet, hogy a mesterséges intelligencia (MI) terjedése versenyhátrányt okozhat a magyar KKV-k számára, amennyiben nem alkalmazzák ezeket a technológiákat. Az MI széleskörű használatának elősegítése kulcsfontosságú a versenyképesség növeléséhez.
Az MNB Versenyképességi Indexe alapján Magyarország 2023-ban a megelőző évhez képest két helyet rontva a 19. helyen végzett az Európai Unió 27 országának versenyképességi rangsorában.
A Stratégiai Technológiák Európai Platformja (STEP) akár 160 milliárd eurónyi beruházást is becsatornázhat.
Az egy munkavállalóra számolt mutatók kevésbé, a vállalati bevételarányos marzsra vonatkozó jelzőszámok és az országhatás jól előrejelzik egy cég pénzügyi teljesítményét és ágazati versenyképességét.
Szabó Péter, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója úgy véli, a mesterséges intelligencia széleskörű alkalmazásán múlhat a közeljövőben teljes iparágak és a magyar gazdaság versenyképessége.