A Budapesti Értéktőzsde folytatja innovatív megoldásainak bővítését a CETOP indexcsalád új tagjának bevezetésével. A CETOP 5/10/40 index célja, hogy támogassa a közép-európai tőzsdék teljesítményének nyomon követését, megfelelve az EU befektetési irányelveinek.
Sajtóközlemények: tőzsde
Az augusztus 5-i, globális tőzsdei zuhanás ellenére stabil hónapot zárt a Budapesti Értéktőzsde: a BÉT vezető indexe, a BUX júliushoz képest végül enyhe, mindössze 1,6 százalékos csökkenéssel fejezte be az augusztust. Az azonnali részvénypiac forgalma több mint 233,7 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 11,7 milliárd forintnak felel meg.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezető indexe, a BUX, júliusban is folytatta az előző hónapokban látott emelkedést: a mutató 74 051 ponton zárt, amely 2,7 százalékos növekedést jelent a júniushoz képest, és amely egyúttal újabb rekord a havi záróértékeket tekintve.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezető indexe, a BUX, júniusban is újabb rekordokat ért el: 72 094,79 ponton zárt, amely 6,2 százalékos növekedést jelent a májusi záróértékhez képest, és amely egyúttal napi rekord a hazai tőzsdetörténetben. Az azonnali részvénypiac forgalma 223,9 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 11,2 milliárd forintnak felel meg.
A Gloster Infokommunikációs Nyrt. újabb mérföldkőhöz érkezett a Budapesti Értéktőzsdén: a vállalat részvényei a BÉT Xtend után immár a Standard kategóriában forognak.
Történelmi évet tudhat maga mögött a BUX index: az előző hónapok magabiztos növekedését követően decemberben több alkalommal is rekordot döntött a kurzus.
Erősen indult a nyár a Budapesti Értéktőzsdén: a Tőzsde elsődleges részvénymutatója, a BUX index 50 505,73 ponton fejezte be a júniust, amely 6,9 százalékos emelkedést jelent a májushoz képest.
A Budapesti Értéktőzsde Nyrt. a mai nappal, újraalapításának 33. évfordulóján belépett a BÉT Standard kategóriájába.