A tíz napon át jegyezhető jelzáloglevél fix, évi 7,00%-os kamatot kínáló (EHM: 6,97%), három évet kismértékben meghaladó futamidejű 10 000 forint alapcímletű értékpapír, amely a kiszámítható hozamot előnyben részesítő ügyfelek számára biztosít kedvező, forintalapú befektetési lehetőséget.
Sajtóközlemények: pénzügyi tudatosság
Elindult az MBH Befektetési Bank Rugalmas Megtakarítási Programja, amely rendszeres havi befizetési kötelezettség nélkül, már akár néhány tízezer forint összegű megtakarításból is hosszú távú befektetési portfólió kialakítását teszi lehetővé. A konstrukció rugalmas feltételekkel, szabadon megválasztható befizetési gyakorisággal és összeggel, valamint különböző kockázati szintekkel érhető el, akár bankváltás nélkül is.
Fenntarthatósággal és pénzügyi tudatossággal foglalkozó könyvsorozatot indított tavaly a Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Metopolitan Egyetem. A sorozat legújabb kétrészes tanulmánykötete a „A pénz jövője, a jövő pénze” címet viseli, melynek ünnepélyes könyvbemutatójának a jegybank adott otthont.
A játék révén a hitelintézet célja, hogy a lakosság, különösen a fiatalabb generáció számára olyan pénzügyi tudást és keretrendszert biztosítson, amely segíti őket gazdasági és pénzügyi ismereteik elmélyítésében.
Lezárult az MBH Bank és a DUE Médiahálózat Nagy Diák Banktudós tesztjének első fordulója, amelyet 15 ezernél is több hallgató vagy felsőfokú tanulmányok küszöbén álló fiatal töltött ki. A teszt célja, hogy játékos módon hívja fel a résztvevők figyelmét a tudatos pénzügyi gondolkodásra és a digitális térben megjelenő veszélyekre.
Az MNB Diákszéf programja nemcsak Magyarországon, hanem nemzetközi szinten is elismerést nyert, hiszen a londoni Central Banking Publications által odaítélt díj a digitális jegybankpénz innovatív fejlesztéseit ünnepli. A Diákszéf mobilalkalmazás célja a fiatalok pénzügyi tudatosságának növelése.
Az OTP Bank legfrissebb Öngondoskodási kutatása rámutat, hogy a magyar lakosság anyagi helyzete és a takarékosság iránti hozzáállás tekintetében három csoportra oszlik. A válaszadók jelentős része nem foglalkozik öngondoskodással, míg mások aktívan keresik a biztos jövőt.
A Magyar Nemzeti Bank friss kutatása rávilágít a magyarok pénzügyi egészségének állapotára. A felmérés szerint a lakosság pénzügyi tudatossága szoros összefüggésben áll az iskolázottsággal és a jövedelmi viszonyokkal, de a pénzügyi szokások is jelentős hatással vannak az eredményekre.
A DUE Médiahálózat és az MBH Bank közös kezdeményezése, a Nagy Diák Banktudós Teszt, idén 20 ezer diák pénzügyi tudatosságát mérheti fel. A verseny célja, hogy a fiatalok tudatosan bánjanak pénzügyeikkel, és felkészüljenek a digitális világ kockázataira.