Sikeresen lezárult a Wienerberger Magyarország és a MOME közös formatervezői pályázata. A győztes munka egy tetején sík, az alján viszont íves terv lett, mely tökéletesen illeszkedik a Tondach cserepek kollekciójába.
Sajtóközlemények: mome
A fiatal csapat által tervezett pHenek olyan innovatív, fenntartható tollak, amelyek baktériumokból és zöldségekből, például vörös káposztából származó pH-érzékeny pigmenteket használnak. A filctollak újratölthetők, így csökkentve a hulladék mennyiségét és kiküszöbölve a káros vegyi anyagokat.
A közlekedést forradalmasító hibrid villamos, moduláris babakocsi, az otthoni edzést segítő innovatív VR-szemüveg és edzőpad, valamint egy nehéz terepre tervezett hordágy is díjat nyert a Red Dot „Design Concept” kategóriájában.
A világ legmeghatározóbb design és művészeti oktatási szakmai szervezete, a Cumulus Association 2024-es konferenciája május 15-17. között kerül megrendezésre, ezzel pedig Budapestre érkezik a nemzetközi designszakma színe-java.
A New Yorktól Párizson át Pekingig több millió látogatót vonzó, varázslatos szférákat felépítő digitális művészkollektíva képviselői először tartottak előadást Magyarországon.
Budapest lendületét, hangulatát ismerhetjük meg a MOME Anim műhelyében készített animációkból. Számos ikonikus helyszínt mutatnak be a hallgatók saját, a helyszínekhez kapcsolódó élményeiken keresztül.
Egyrészről meg kellett tervezni azt, hogy a játék helyszíne hogyan tud az oktatást végző önkéntesek számára a legjobban funkcionálni, másrészről, hogy olyan élményt adjon a látogatóknak, amely annyira emlékezetes, tanulságos és élvezetes, hogy szívesen részt vesznek az aktivitásokon.
A hét ország nyolc egyetemével közösen létrehozott interdiszciplináris doktori programba tizenhárom jelölt kerülhet be, akik közül egy Budapesten, a MOME-n kutathat majd három éven át.
A MOME általános rektorhelyettese, oktatás-fejlesztési műhelyének vezetője 2024. augusztus 1-től tölti majd be a rektori pozíciót.
A MOME és a Neumann János Egyetem közös fejlesztésű járműve forradalmasíthatja a városi áruszállítást.
A díjat Gazdag Gyula iskolateremtő pedagógiai tevékenységéért és meghatározó jelentőségű filmjeiért, a világ, az emberi lélek rezdülései és a társadalom szövetének érzékeny és kifinomult megragadásáért ítélte neki a MOME.
Gazdag Gyula filmrendező, forgatókönyvíró az elismerést iskolateremtő pedagógiai tevékenységéért veheti át november 30-án Fülöp József rektortól.
Mi köti össze Barabási Albert Lászlót, Passuth Krisztinát, Dieter Rahmsot és Frenák Pált? Kimagasló kulturális tevékenységük mellett természetesen a Moholy-Nagy-díj.
Így zajlott a MOME őszi kurzushete.
A Debrecen történetét meghatározó tűzvészek krónikáját tömöríti installációba a város új emlékműve, melyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) kutatói és alumni hallgatói készítettek.
Közös történetünkbe pillanthatunk bele azokon az örökségünket manifesztáló műtárgyakon, installációkon keresztül, amelyek közül mától több is megtekinthető szerte a Campuson.
Magyarország legszegényebb térségeiben keresik a jövő kreatív tehetségeit.
A MOME programjai nem csak az elmúlt két évtized karrierútjait idézik meg, de a frissen végzett tervezőszakosok munkáit, az egyetemen folyó munkát is bemutatják.
Fenntartható design-innováció a gasztronómia területén a MOME és a Michelin-csillagos SALT együttműködésében.
A közel 30 induló csapat közül az INDOOHÁZ ötlete kapta a fődíjat, akik hátizsákos szállásként adnának új életet az elhagyatott vasúti vízházaknak.
Október elején, a nemzetközi divathetek ritmusához igazodva újra a legtehetségesebb fiatal divat- és textiltervezők kerülnek a reflektorfénybe.