Sajtóközlemények: járványügyi nyomozás

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal laboratóriuma június 3-a óta nem talált újabb afrikai sertéspestissel fertőzött házisertést Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. A védő- és megfigyelési körzetben mintegy 700 mintát vizsgáltak, mind negatív eredménnyel. A fertőzött telepet lezárták és felszámolták, a járványügyi nyomozás szerint a vírus valószínűleg vaddisznókkal történt érintkezés révén jutott be.