A Budapesti Corvinus Egyetem csatlakozott a rangos nemzetközi QTEM hálózathoz, amely a legjobb egyetemeket és vállalatokat fogja össze az adatelemzés területén. Az együttműködés célja a hallgatók kvantitatív és vezetői készségeinek fejlesztése, új lehetőségeket kínálva a diákoknak.
Sajtóközlemények: budapesti corvinus egyetem
Az együttműködés fő célja, hogy a kölcsönös fejlődés érdekében szorosabbra fűzzék az oktatás-kutatás, valamint a gazdasági szféra kapcsolatát.
A kriptovaluta-csalástól a lomisokig, a mesterséges intelligencia matematikai és foglalkoztatási hatásaitól Pál Feri-előadásig számos téma nyomába eredhetünk.
Magyar kutatók munkája az a friss tanulmány, amely elsőként vizsgálta meg számszerűsítve a koronavírus alatti kényszerű távoktatásnak nemcsak a rövid, de a hosszú távú hatásait is.
Legfeljebb fél évre látnak előre a 18-21 évesek, a fiatalok pszichésen kevésbé ellenállóak az időseknél és az interaktivitás a vonzó oktatás egyik kulcsa – derült ki a Clout Culture konferencián.
Hogyan lehet ajánlásokat készíteni a MI segítségével a befektetőknek, hogy megtalálják a számukra legjobb befektetési formát? – erre keresték a választ a Budapesti Corvinus Egyetem kutatói.
Az egy munkavállalóra számolt mutatók kevésbé, a vállalati bevételarányos marzsra vonatkozó jelzőszámok és az országhatás jól előrejelzik egy cég pénzügyi teljesítményét és ágazati versenyképességét.
Leginkább az anyagi, majd az egészségügyi gondok, valamint magány a három legjellemzőbb probléma, amely a székesfehérvári idős embereket aggasztja – állapította meg a Corvinus és a Civil Centrum Alapítvány közös kutatása.
Ahol nem csak a nyugdíjjáradékra számítanak, ott kevesebb az idős szegény – állapítja meg egy 25 országra kiterjedő corvinusos kutatás.
A Navigátor program a corvinusos hallgatók életút- és karriertervezését segíti egy különleges és interaktív felületen. Magyarországon csak a Corvinus kínál ilyen formabontó szolgáltatást diákjainak.
A slow fashiontől az újrahasznosításig – a hazai divatipari kisvállalkozások fenntarthatósági példáinak értő bemutatásáért a Vezetéstudomány című tudományos folyóirat első díját idén Edőcsény Klára és Harangozó Gábor kapta.
A háború kitörése óta tömegével hagyta el Oroszországot és Fehéroroszországot a fiatal, magasan képzett munkaerő.
A szervezetek pszichológiai biztonsága ma sokkal fontosabb, mint bármikor – erről tartott előadást kedden Amy Edmondson, a Harvard Business School professzora a Corvinuson az érdeklődőknek.
A hallgatók 91 százaléka ismeri, bár ötödük nem használja a mesterséges intelligenciát tanulmányaihoz – állapítja meg a Budapesti Corvinus Egyetem Könyvtára által készített friss felmérés.
A versenyképesség növeléséhez több kockázatvállalásra és változtatási hajlandóságra van szükség.
Ha az exportadatokon túl a technológiai szabadalmakat és a tudományos cikkekre vonatkozó adatokat is figyelembe veszik a mesterséges intelligencia (MI) segítségével, kiderül: az export és a technológia együttesen magyarázza az egyes országok jövőbeli gazdasági növekedését és a jövedelmi egyenlőtlenségeket.
A világ legnagyobb pénzügyi és számviteli szervezete, az ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) akkreditálta a Budapesti Corvinus Egyetem számvitel mesterszakát.