A 2024/2025-ös tanévet csaknem ötezer elsőéves hallgató kezdte meg a győri Széchenyi István Egyetemen, ahol jelentősen nőtt a távolabbi térségekből érkezők aránya. A legfrissebb adatok alapján a gólyák közel fele Győr-Moson-Sopron vármegyén és szomszédos vármegyéin kívülről, így Budapestről, a Dél-Dunántúlról, a Duna–Tisza közéről, a Tiszántúlról és Észak-Magyarországról származik.
A Széchenyi István Egyetem egyre növekvő népszerűségét bizonyítja, hogy 2024 szeptemberében közel ötezer elsőéves hallgató kezdte meg tanulmányait az intézményben, amely a most záruló általános felvételi eljárásban is sok jelentkezőre számít. Magyarország egyik meghatározó tudásközpontjaként minőségi, vonzó képzéseket kínál nemcsak a térségben élők, de a hazánk más területeiről érkező fiatalok számára is. Az országos érdeklődést jól mutatja, hogy míg korábban a gólyák jelentős hányadát a Győr-Moson-Sopron vármegyéből és szomszédos vármegyéiből származók adták, addig a tavaly ősszel indult évfolyam tagjainak csaknem fele távolabbi országrészekből nyert felvételt.
„Intézményünk országos szinten is értékes képzési kínálatával és kutatás-fejlesztési tevékenységével, valamint modern infrastruktúrájával hazánk legnépszerűbb felsőoktatási intézményei közé tartozik” – nyilatkozta Lőrincz Gergő, az egyetem Pályaorientációs és Marketingközpontjának vezetője. Kiemelte: óriási előrelépést jelent, hogy a térségi vonzás mellett ekkora hangsúllyal vannak jelen a messzebbről érkezők is. „Gólyáink csaknem ötven százaléka a Dunántúl más településeiről, Budapestről, sőt sokuk Magyarország középső és keleti megyéiből jelentkezett hozzánk” – részletezte.
A központvezető elárulta, az elsőévesek közel 12 százaléka származik a fővárosból és Pest megyéből, de jelentősen nőtt a Baranya, a Zala, a Borsod-Abaúj-Zemplén vagy épp a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyéből felvételt nyert hallgatók száma is. „Természetesen továbbra is a győr-moson-soproniak és a szomszédos megyék fiataljai adják hallgatói közösségünk bázisát, ám nagy öröm látni, hogy egyedülálló lehetőségeket nyújtó intézményünkre távolabbról is egyre többen felfigyelnek” – jelentette ki.
Az újfehértói Bálint Sándor pedagógusi ajánlás alapján választotta a Széchenyi-egyetemet. „Egyik középiskolai tanárom javasolta számomra Győrt a város szépsége és az itteni képzések minősége miatt. Meglévő logisztikai végzettségemhez passzoló programot kerestem, amit meg is találtam, jelenleg műszaki menedzser alapszakra járok” – mondta a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei fiatal. „Jól választottam, mert ez a modern intézmény számos lehetőséget kínál az oktatás terén és azon kívül is. A központi campuson található kollégiummal is elégedett vagyok, de nem utolsó szempont az sem, hogy a hallgatói közösséget nyitott és közvetlen emberek alkotják” – összegezte tapasztalatait.
A gödöllői Ercsi Csongort az egyetem Nyitott Kapuk rendezvényén tapasztaltak győzték meg arról, hogy Győrbe jelentkezzen. „Már kiskorom óta tudtam, hogy építészmérnök szeretnék lenni, a környékbeli ismerősök pedig jó szívvel ajánlották a Széchenyi-egyetemet. Jó hangulatú közösségbe kerültem, ahol sokkal gyakorlatiasabb oktatásban lehet részem, mint máshol Magyarországon” – fogalmazott a Pest vármegyéből érkezett hallgató. Az építészmérnök alapszakra járó fiatal az oktatók és a felsőbb évesek segítőkészsége mellett a kollégium elhelyezkedésének előnyeit, illetve a sokszínű szórakozási lehetőségeket emelte ki.
Forrás: Széchenyi István Egyetem