A Debreceni Egyetem kutatói zöldkémiai eljárással napraforgóolajból fejlesztenek környezetbarát, orvosi műanyagokat. Az új poliuretánok megújuló növényi forrásokból készülnek, és izocianátmentesek, így biztonságosabbak az élő szervezetek számára. Ez áttörést jelenthet a fenntartható műanyagiparban.
