A vonatkozó szabályzatoknak való megfelelőség ellenőrzésére bevetett mesterséges intelligencia egyelőre nem helyettesíti a szakértői munkát, azonban jelentősen gyorsítja a folyamatot, 80% feletti hatékonyságú dokumentációs alapot hozva létre.
Sajtóközlemények: kpmg
Idén számos jelentős változás történt a munkavédelem területén. A KPMG szakértői összefoglalóban mutatja be a legfontosabb változásokat, amelyekre minden munkáltatónak figyelemmel kell lennie.
A módosítás következtében lehetővé vált konszolidált ESG beszámoló készítése, valamint korlátozásra került az ESG adatszolgáltatás keretében nyújtandó, illetve kérhető adatok köre.
Gőzerővel fejlesztik a cégek ügyfélszolgálati folyamataikat, így már átlagosan legalább négy különböző csatornán lehet elérni a nagy ügyfélforgalmat bonyolító magyar vállalatokat – állapította meg a KPMG friss magyarországi kutatásában.
A KPMG felmérése szerint még az évek óta fenntarthatósági úton járó cégeknek is fejtörést okoz, hogy miként emeljék a döntéshozói szintre a fenntarthatósági jelentéskészítéshez kapcsolódó feladatokat, megfelelően integrálva azt a szervezet működésébe.
A KPMG Customer Experience Excellence jelentésében az ügyfélelégedettség megőrzésére hívta fel a figyelmet.
Az irányelv jelentősen egyszerűsödött, hiszen, míg az eredeti javaslat, minden több, mint 500 alkalmazottal és 150 millió eurós nettó világpiaci forgalommal rendelkező vállalatra vonatkozott volna, addig a végleges változat már csak az 1000 főnél nagyobb és 450 millió eurót meghaladó forgalmú cégeket fedi le.
A fogyasztói élmény és a színvonalas szoftveres támogatás is fontos szempont lett a vásárlók körében a KPMG kutatása szerint.
A KPMG 10 országot felölelő kutatása szerint 2023 első három negyedévében a tranzakciók értéke mindössze a 2022-es forgalom 30 százalékát érte el.
A naperőművek tranzakciós piaca felfutás előtt áll, mivel eladói és vevői oldalon is sok a szereplő a hazai pályán – mondta Simonyi Tamás a KPMG szenior igazgatója.
Elkészült a KPMG Global Tech Report 2023 jelentése.
A 2022-es energiaszektort, az energetikai átmenet alakulását vizsgálta a KPMG közreműködésével az Energy Institute.
Az ESG Akadémia célja, hogy elérhetővé tegye a naprakész és nélkülözhetetlen ESG-tudást, támogassa és képezze az üzleti élet szereplőit a legváltozatosabb fenntarthatósági témákban.
A nemzetközi befektetésekhez kapcsolódó döntéseknél már egyre inkább beépítik a fenntarthatósági szempontokat.
Vállalati berkekben is egyre inkább előtérbe kerül az e-mobilitás témaköre.
Kevesebb mint egy év van hátra a Párizsi Olimpiáig, ahol a szervezők céljai szerint már elektromos légi taxik is részt vehetnek a közönség utaztatásában az egyes helyszínek között.
Egy uniós irányelvnek köszönhetően néhány éven belül nem csak a cégen belüli bérek lesznek megismerhetőek, hanem az álláshirdetéseknek is kötelező eleme lesz a várható bérsáv.
Egyre több szektorban határoz meg zöld tevékenységeket az uniós Taxonómia rendelet.
Szakértők bevonása, diverzifikálás, digitalizáció, fenntarthatóság, jövőorientáltság – ezek a fő sikerkritériumok a családi tulajdonban lévő vállalkozásoknál a KPMG friss kutatásai szerint.
2023. július 1-től módosított szabályok alkalmazandók a jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató („JTM”) meghatározása kapcsán.
A KPMG szerint ilyenek a jól működő diszruptív technológiák a biztosítási szektorban.