Az utóbbi évek inflációval terhelt időszaka alatt jelentősen megrendült a fogyasztói bizalom, ami a forgalmat is negatívan érintette, ám ez a trend mára megfordult, s a jelek szerint az idei gazdasági növekedés egyik legfontosabb támasza épp a lakossági fogyasztás lesz – derült ki az MBH Bank Ágazati Kitekintő rendezvénysorozatának kiskereskedelmi trendekről szóló sajtóbeszélgetésén.
Sajtóközlemények: kiskereskedelem
2024. februárban az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 2,7, az üzemanyag-kiskereskedelemben 3,9%-kal bővült, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 2,1%-kal kisebb lett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 1,3, az üzemanyag-kiskereskedelemben 3,8%-kal nőtt, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 3,0%-kal kisebb lett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.
Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 0,6, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 3,9, az üzemanyag-kiskereskedelemben 21,4%-kal kisebb lett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.
A nem élelmiszer-kiskereskedelemben 5,1, az üzemanyag-kiskereskedelemben 21,1%-kal kisebb lett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.
A kiskereskedőknek már az idei ünnepi időszakban érdemes megfontolniuk, hogy a mesterséges intelligencia segítségével elégítsék ki vásárlóik igényeit – mutat rá a Deloitte tanulmánya.
Míg az előző hónaphoz képest lényegében változatlan maradt.
Az üzemanyag-kiskereskedelemben 18,1%-kal kisebb lett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.
A várttal ellentétben megakadt a júniusban megkezdődött kilábalás: bár a naptárhatástól megtisztított mutató javult: 7,6 százalékkal esett az éves index júliusban.
A KSH ma reggel közzétett adatai szerint a forgalom volumene áprilisban éves szinten 12,6 százalékkal esett vissza. A tényadat kedvezőtlenebb lett az Erste által várt -10,4 százaléknál.