2024. február 1-jétől nyílt lehetősége az adózóknak arra, hogy az eÁfa rendszeren keresztül – a webes felületen, vagy az ún. M2M gép-gép kapcsolattal – nyújtsák be az áfa bevallásaikat. A Deloitte szakértői röviden összefoglalták az eddigi tapasztalatokat, tudnivalókat az eÁfa használatával kapcsolatban.
Sajtóközlemények: deloitte
Közép-Európában mindössze a vállalatok négy százaléka várja passzívan, hogy a versenytársak tegyék meg az első lépést. A Deloitte legfrissebb CFO felmérése szerint a megkérdezett pénzügyi vezetők fele költségcsökkentést vár a mesterséges intelligencia bevezetésétől.
Habár az elmúlt évek során az adóbevallással kapcsolatos tájékoztatás széleskörűbb lett, hasznos lehet a bevalláskészítés során a bevallási tervezettel, az igénybevehető adókedvezményekkel vagy épp a nem munkaviszonyból származó jövedelmek adózásával kapcsolatban tájékozódni.
A TMT Predictions 2024 kutatása szerint a piac teljes bevétele 1,28 milliárd dollár lehet, amely 300 százalékkal haladhatja meg a 2021-es prognózis értéket. A Deloitte szakértői szerint a sportszponzorációs kiadások eltolódhatnak a női sportok irányába.
A piacon jelenleg széles körben alkalmazott konstrukció adókockázatot jelenthet, amely kiküszöbölhető lehet egy új konstrukció kialakításával, állapították meg a Deloitte szakértői.
Lényegesen optimistábbak a közép-európai pénzügyi vezetők 2023-hoz képest, elsősorban az üzleti környezet megítélése javult, de a többi területen is pozitív volt az elmozdulás – derül ki a Deloitte frissen publikált felméréséből.
A Deloitte-tal való együttműködés keretein belül a Larusmiani nemrégiben indította el első hibrid üzletét. Ez a „jövő boltja” a forradalmi technológiákat és az innovatív ötleteket ötvözi, hogy személyre szabott és egyedi élményt nyújtson a vásárlóknak.
A nagy pénzügyi szolgáltatóknál a pénzügyi bűnözés elleni küzdelemre szolgáló kapacitások elszigeteltek, kettős erőfeszítésekkel, széttöredezett adatokkal és a különböző kockázati mutatók összekapcsolásának nehézségeivel küzdenek, derül ki a Deloitte friss tanulmányából.
A Best Managed Companies Program (Kiválóan Vezetett Vállalatok) a globális Deloitte Private vezető üzleti mentorprogramja, ami idén harmadik alkalommal indul el Magyarországon.
A demográfiai változások, az innovatív technológiák és a magas hozamú szellemi tulajdon iránti vágy mozgatja a történetmesélés fejlődését – derül ki a Deloitte TMT Predictions 2024 tanulmányából.
Számos kutató vélekedik úgy, hogy közeledünk a Moore törvény érvényességének végéhez. A Deloitte szakértői szerint koncepcionálisan új megközelítésre van szükség.
Az egységes uniós társaságiadó-rendszer elfogadásának halasztása mellett érvel több üzleti szereplő is, mivel szerintük túl sok még a nyitott kérdés.
A Deloitte tanulmánya a core-rendszerek modernizációját vizsgálta: olyan kihívásokra összpontosított, mint az elöregedő hálózatok, a generatív MI adatkezelésre gyakorolt hatásai, az ERP rendszerek megújítása, valamint az utóbbi idők SaaS implementációinak jövőállósága.
Az AI eszközök elterjedésével a kiberbűnözők minden eddiginél könnyebben adják ki magukat másnak és tévesztik meg áldozataikat. Hogyan védekezzenek a vállalatok az új fenyegetés ellen?
A technológiai tehetségek kihasználtsága nem optimális. Kapacitásuk csupán 30-40%-át fordítják üzletileg értékes funkciók megvalósítására – áll a Deloitte legfrissebb, Tech Trends 2024: Business of Technology jelentésében.
Rekordszintű nyereség a közép-kelet-európai bankoknál – A magas kamatkörnyezet növeli a tőkebázist potenciális akvizíciókhoz.
A 2023-as év technológiai trendjei közül az egyik legfigyelemreméltóbb a térbeli számítástechnika fejlődése. A térbeli technológiák vállalati eszközökként, különösen az ipari alkalmazások terén kezdtek elterjedni.
A Deloitte Tech Trends 2024-es tanulmánya szerint: helyesen alkalmazva a generatív mesterséges intelligencia nem váltja ki az emberi kreativitást, hanem még jobban felértékeli azt.
Megjelent az első hazai mesterséges intelligencia projekteket tartalmazó körkép.
A Deloitte globális technológiai vezetői tanulmányában idén 1175 informatikai és technológiai vezető mondta el véleményét arról, hogyan fejlődött a technológiai vezető szerepe és milyen kompetenciákra építhet a jelenlegi környezetben.
Három egymást követő évben is a fintech cégek vezetik a rangsort.