A szív- és érrendszeri betegségekkel élők számára a mindennapi élet során különösen fontos az egészségtudatos életmód, hogy csökkentsék a szövődmények kockázatát, és megőrizzék életminőségüket. Az alábbiakban olyan szakértői tanácsokat osztunk meg, amelyek segíthetnek a szív egészségének megőrzésében.
Sajtóközlemények: Action Heller Consulting
Az ILD olyan kórállapotokat – több mint 200 különböző tüdőbetegséget – foglal magában, amelyeknél a tüdőben hegesedés alakul ki.
A tüdőbetegséggel élők számára további kihívásokat jelenthet a tél.
Prof. dr. Czirják László számol be a betegséggel kapcsolatos tapasztalatairól, tünetekről, a diagnózis nehézségeiről, és arról, hogy a betegség miként változtatja meg a betegek életminőségét.
A Boehringer Ingelheim foglalta össze az ezzel kapcsolatos tudnivalókat.
Minden év szeptemberében tartjuk az IPF hónapot.
Az IPF-fel frissen diagnosztizált betegek sok esetben reménytelennek látják a helyzetüket, pedig sokat lehet tenni annak érdekében, hogy a betegség előrehaladása csökkenjen.
Irén 59 éves, több mint tíz éve kezdődtek a tünetei. A diagnózistól hosszú út vezetett a tüdőfibrózisos betegek betegszervezetében végzett munkájáig.
A vas szerepe a szívelégtelenség terápiájában.
Azok az idős betegek, akik akut szívelégtelenséggel kerültek kórházba, gyakrabban szenvednek maradandó károsodásoktól, és nagyobb az esélye náluk az esendőségszindróma kialakulásának is, mint a fiatalabbaknál.
Annak ellenére, hogy gyakori betegségről van szó, kevesen vannak tisztában vele, hogy mit is takar pontosan az elnevezés és egyáltalán honnan tudjuk, ha mi vagy bárki a környezetünkben érintett.
Magyarországon megközelítőleg 250-300 000 beteg szenved szívelégtelenségben, 30-35 000 fő az évente újonnan diagnosztizált esetek száma.
Ha valaki cukorbeteg, a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának esélye is számottevően megnövekszik nála. A megemelkedett kockázatnak az az oka, hogy amikor a vércukorszintünk tartósan magas érfalaink egy idő után károsodnak.
A pikkelysömör, bár tünetei miatt a legtöbben bőrbetegségként gondolnak rá, valójában egy krónikus autoimmun betegség. A pikkelysömörös betegek immunrendszere nem működik megfelelően, emiatt az immunsejtjeik megtámadják a bőrüket.